w

Riot po oburzeniu graczy tłumaczy, dlaczego planuje wydawać tylko jeden rework rocznie

Riot Games

Oburzeni gracze zastanawiają się, z jakiego powodu Riot aktualizuje tylko jednego bohatera rocznie.


W League of Legends aktualnie mamy 154 dostępne postacie. Każda z nich posiada swoją interesujący zestaw umiejętności, a także unikalną mechanikę.

Wielu bohaterów jednak jest już na tyle przestarzałych, że ich umiejętności oraz wygląd zdaniem fanów zwyczajnie nie pasują do gry. W związku z tym Riot regularnie je odnawia, ale częstotliwość takich zmian jest zdecydowanie zbyt mała, co również podkreśla społeczność. Jaki jest tego powód?

Przestarzałe reworki

Kilka dni temu Riot zorganizował ankietę dotyczącą następnego championa, który według graczy powinien otrzymać reworka. Zdecydowana większość głosów przypadła Udyrowi i w nowej wersji zostanie on wypuszczony w 2022 roku. Wcześniej zmiany otrzyma Dr Mundo, którego odnowiony wygląd możemy już podziwiać chociażby w tym artykule.

ZOBACZ – Riot dał graczom możliwość wyboru, a i tak zrobi po swojemu. Gracze LoLa komentują

Tak rzadka ilość reworków nie przypadła do gustu użytkownikom. Uważają oni, że kiedyś deweloper był w stanie wypuścić kilka w jednym roku, a teraz ograniczył się tylko do jednego. Temat o zarzutach stał się niezwykle popularny i szybko uzyskał ponad 13 000 plusów na Reddicie. W związku z tak ogromnym zainteresowaniem postanowił wypowiedzieć się w nim jeden z pracowników, który wyjaśnił sytuację.

Riot Reav3 stwierdził, że nie jest to celowy zabieg i nie zrobili tego specjalnie, a o wszystko obwinia aktualnie panującą sytuację na świecie, która zmusza czerwonych do pracy zdalnej.

Początkowo planowaliśmy przeprowadzić ankietę VGU znacznie wcześniej i dostarczyć 2 reworki w tym roku, byłby to Mundo i ktokolwiek inny, kto wygrałby ankietę.

Być może w przyszłości, kiedy wszystko się uspokoi, Riot powróci do tych planów i w 2022 roku otrzymamy zarówno zmianę Udyra, jak i innej postaci, ale na ten moment nie jest to nic pewnego.

Pamiętajmy, że pełne VGU obejmuje również skórki, które przy pracy nad pełnym reworkiem również trzeba dostosować do nowego modelu danego bohatera, a wiele postaci posiada ich naprawdę dużo. Z tego też względu na VGU Dr Mundo trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać trochę dłużej.