w

Riot podpowiada, jak grać nowym Voliberem w League of Legends, co trzeba o nim wiedzieć?

Riot Games

Kilka wskazówek, które pomogą Wam podczas testów nowego Volibeara.


Znany z projektowania bohaterów Rioter postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi Volibeara. Co warto o nim wiedzieć i co wypróbować?

Jak grać Volibearem po reworku?

Wydany niedawno na PBE nowy Voli cieszy się ogromną popularnością. Nie tylko ze względu na swoje umiejętności, które wydają się dla wielu przesadzone, ale również przez wygląd, który cieszy oko i pasuje do wielkiego i strasznego misia z górnej linii. Projektant postaci postanowił zdradzić swoim fanom kilka wskazówek i porad, które mogą się przydać podczas testów.

ZOBACZ – Riot wyjaśnia dlaczego MMR graczy i dobieranie do drużyny różni się pomiędzy regionami w LoLu

Co warto wiedzieć?

 • Jego zestaw umiejętności skupiony jest na W, którego należy używać na tym samym celu i to powinno być priorytetem grającego. Cztery pozostałe spelle (łącznie z pasywką) powinny nam w tym pomóc.
 • E posiada bardzo dobre skalowanie z AP i pomaga w czyszczeniu fal minionów, jeżeli idziemy pod AP, warto maksować je pierwsze.
 • Najlepszym przedmiotem poprawiającym prędkość ataku jest Wit’s End / Koniec Rozumu.
 • W wyborze run pracownik poleca Conqueror do wczesnych pojedynków lub Aftershock, jeżeli zależy nam na byciu na pierwszej linii walk. Triumph sprawdza się dobrze w połączeniu z tankowatymi przedmiotami.
  • W lesie najlepiej sprawdza się Nimbus i Celerity, możemy dorzucić Waterwalking, jeżeli przeciwny leśnik jest słaby we wczesnej fazie.
 • Wieże nie resetują targetu, który atakują. Jeżeli skupiła się na jednej postaci, po ponownym odzyskaniu sprawności dalej będzie atakować poprzedni cel.
  • Wieża również będzie atakować tego, kto zadał obrażenia postaci pod nią, gdy była wyłączona. Więc po ataku warto, jest się wycofać, aby zresetować „agro”.
  • Wyłączenie jej również nie powoduje resetu zadawanych obrażeń.

Jeżeli więc planujecie przetestować zreworkowanego bohatera, warto wziąć pod uwagę wskazówki, które wypłynęły wprost od jego twórcy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends