w

Riot pokazuje swoje zainteresowanie starszymi bohaterami LoLa. Na kogo warto znowu zwrócić uwagę?

Riot w ostatniej aktualizacji wzmocnił trzech nieco odstających junglerów. Jak grać bohaterami po zmianach?


W ostatnim czasie Riot skupia się na starszych bohaterach i stara się zachęcić graczy, aby Ci częściej ich wybierali. Jakie są skutki? Okazuje się, że zaskakująco pozytywne. W aktualizacji 10.13 kilku bohaterów zostało naprawdę mocno znerfionych, ale też kilku zostało powołanych na nowo do życia. Mowa tu przede wszystkim o junglerach, którzy potrzebowali już nieco uwagi twórców.

Na kogo zdecydował się Riot?

W ostatniej aktualizacji na celownik zostały wzięte poniżej wymieniane postacie. Już teraz jednak można powiedzieć, że twórcy nie poprzestaną na tym, gdyż na horyzoncie widać już aktualizację 10.14, w której gracze mogą oczekiwać powrotu na mida bohatera, który na długi czas postanowił przenieść się do jungli. Mowa tu oczywiście o Karthusie, który już wkrótce dostanie naprawdę niezłe buffy.

Nocturne

W aktualizacji 10.13 u Nocturne’a poprawione zostały dwa dość istotne błędy. Poza nimi jednak bohater otrzymał również wzmocnienie swojej umiejętności pasywnej, które znacznie poprawiło jego prędkość czyszczenia jungli.

Nic dziwnego więc, że zainteresowanie bohaterem diametralnie skoczyło w górę. Bohater aktualnie radzi sobie naprawdę dobrze. Pomaga również fakt, że nie jest on nadto skomplikowanym bohaterem, więc osoba, która chciałaby wypróbować Nocturne’a po zmianach, nie powinna mieć z tym większych trudności.

Najpopularniejszymi runami będą te umieszczone poniżej, a build będzie składał się ze standardowych dla asasyna przedmiotów. Najbardziej prawidłową kolejnością ulepszania umiejętności będzie Q>E>W.

ZOBACZ – Kolejne poprawki kontrowersyjnej, prestiżowej Arcanist Zoe. Jak Riot znowu zmienił tego skina?

Nunu

Kolejnym bohaterem, któremu Riot postanowił nadać nowe życie, jest Nunu. Poprawiając przeliczniki AP na umiejętnościach bohatera, twórcy sprawili, że granie pod AP może być teraz naprawdę opłacalne. W buildach tworzonych przez graczy zaczęły pojawiać się takie przedmioty jak Hextech: Protobelt-01, Różdżka Wieków czy Udręka Liandry’ego.

Wzmocniony przelicznik tarczy sprawia, że bohater może zainicjować walkę, a następnie używając swojej superumiejętności stać się barierą nie do przejścia przez przeciwników.

Mimo że głównym założeniem postaci dalej jest przyjmowanie obrażeń, to w późnych fazach gry może okazać się, że jego obrażenia mogą równać się z innymi odpowiedzialnymi w tej roli bohaterami.

Najczęściej wybieranymi runami będą te przedstawione poniżej, a poza wspomnianymi wyżej przedmiotami we wczesnych fazach gry warto skupić się głównie na blokowaniu obrażeń. Zielone ulepszenie przedmiotu do jungli dające HP, Pancerz Umrzyka czy Oblicze Ducha będą prawidłowym wyborem.

ZOBACZ – Patch 10.14 w LoLu. Kto dostanie nerfy, a kto buffy. Poznaliśmy plany na następną aktualizację

Vi

Zamykającym stawkę bohaterów opisywanych w artykule będzie Vi. W zestawieniu do poprzedniej dwójki bohaterów zmiany wydają się naprawdę niewielkie. Mimo to gracze Challengera w Korei coraz częściej decydują się na wybór bohaterki.

W stylu gry Vi nic się nie zmieniło. Najważniejszymi przedmiotami w jej buildzie dalej są przedmioty takie jak Moc Trójcy czy Gruboskórność Steraka. Kolejność ulepszania umiejętności przedstawia się następująco: Q>E>W. Poniżej znajdują się również najczęściej wybierane runy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends