w

Jak zmiany z aktualizacji 10.13 wpłynęły na bohaterów League of Legends?

Reklama

Zmiany bohaterów po aktualizacji 10.13 – Nunu na midzie przestaje być memem.

Reklama


Zmiany bohaterów w patchu 10.13 nie są niczym wielkim, choć kilka z nich jest zdecydowanie warte większej uwagi. Nie często zdarza się zwiększenie ban rate’u, kiedy bohater jest osłabiany lub wpadek win rate w przypadku buffów.

Kto stracił, a kto zyskał najwięcej?

Początkowo warto pokazać, którzy bohaterowie stracili, a którzy zyskali na ostatnich zmianach.

ZOBACZ – Wizualny błąd Sylasa w League of Legends, który może doprowadzić do napadu epilepsji?

W aktualizacji największe straty zdecydowanie zauważyć można u Yuumi. Nic dziwnego – twórcy zmieniając koszt jednej z umiejętności, byli wzywani do wyjaśnień przez graczy niejednokrotnie (Więcej można przeczytać w tym artykule). Straty zarówno w win ratio, jak i pick i ban ratio są nieporównywalne z jakimikolwiek zmianami tej aktualizacji. Sama bohaterka prawdopodobnie ujrzy wkrótce wzmocnienia, gdyż ciężko uwierzyć, że Riot pozostawiłby ją w takim stanie na dłużej.

Reklama

Mimo nerfów Aphelios dalej zyskuje na popularności wśród banowanych postaci. Bohater prawdopodobnie już na zawsze będzie miał łatkę nielubianego przez graczy i żadne zmiany nie będą w stanie tego zmienić.

Za zwycięzcę aktualizacji można uznać Nocturne’a, który poza poprawieniem błędu, za sprawą którego nie dostawał on w pewnych okolicznościach bonusowej prędkości ataku z W, otrzymał również zmiany, które znacząco mogą wpłynąć na jego szybkość czyszczenia jungli oraz przeżywalność w niej.

ZOBACZ – Kiedy dostępne będą najnowsze skiny Pool Party w League of Legends?

Kolejnymi wartymi odnotowania zmianami są procenty dotyczące Nunu, które drastycznie wzrosły po tym, jak otrzymał on buffy umożliwiające granie nim pod AP. Wzrost 17% jest wręcz niespotykany, a gracze chłopca ujeżdżającego Yeti mogą być naprawdę zadowoleni.

Największy wzrost win ratio można zaobserwować u Vi, której czas odnowienia Q został zmniejszony na późniejszych poziomach tej umiejętności. Bohaterka zaczynała powoli odstawać od innych junglerów, a tego typu zmiana pozwoliła jej nadrobić straty. Nie wiadomo jednak czy twórcy przewidzieli aż taką poprawę ogólnej sytuacji bohaterki i czy nie postanowią oni nieznacznie jej osłabić.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends