w

Temat czatu głosowego w League of Legends wraca. Gracze cały czas proszą Riot o tę funkcję

Społeczność dziwi się, że w LoLu dalej nie ma czatu głosowego.


League of Legends to gra drużynowa, w której komunikacja z teamem jest niezwykle istotna. Co prawda w grze znajduje się czat, na którym można pisać swoje pomysły na dany mecz, kierować resztą drużyny czy dawać jakieś wskazówki współgraczom. Niestety pisanie podczas intensywnych team fightów jest po prostu niepraktyczne i zabiera cenny czas.

Społeczność od lat prosiła Riot o dodanie do gry czatu głosowego, który zdaniem fanów dużo był ułatwiał i sprawiał, że członkowie teamu czuliby się ze sobą bardziej zżyci.

Temat tej funkcji wraca regularnie. Jeden z użytkowników Reddita ponownie o tym wspomniał, co wywołało sporą dyskusję.

Czat głosowy w League of Legends

Gracz o pseudonimie DirtyProjector ponownie poruszył temat funkcji, którą jest czat głosowy podczas rozgrywek na Summoner’s Rift. Jego zdaniem tłumaczenia Riotu nie mają sensu i taki dodatek powinien zostać zaimplementowany już lata temu.

Jak wiadomo, twórcy wielokrotnie odpowiadali społeczności, tłumacząc, że komunikacja głosowa mogłaby sprzyjać toksyczności, ponieważ sporo osób byłoby dyskryminowane za płeć czy wiek. Do tego kontrolowanie tego, co mówią ludzie jest trudniejsze od sprawdzania tekstu, co wprowadza kolejny problem.

Gracz w swoim poście na Reddicie napisał:

Szczerze mówiąc, nie rozumiem, jak Riot może myśleć, że gra PvP 5 na 5 może działać bez czatu głosowego. Tak, kolejki są wypełnione świetnymi graczami, a patrzenie, jak grają i rozmawiają o tym, co robią i jak się dogadują, pokazuje, jak ważne jest to dla efektywnej gry. Większość ludzi w moich meczach w ogóle nic nie pisze, a kiedy się angażuję, to nie mam czasu na rozpisanie, ponieważ próbuję pozycjonować się w walce, kogoś zabić lub po prostu nie zginąć. 

Nie rozumiem dlaczego Riot nie pozwala ludziom po prostu wyłączyć funkcję głosową, jeśli boją się toksycznych reakcji. Myślę, że czat głosowy byłby dla gry naprawdę pozytywny, nie tylko ze względu na możliwość łączenia komunikacji ze skupieniem na meczu, ale także zmniejszyłby chamskie zachowania ze względu na humanizację gracza. 

Autor wpisu wierzy, że osoba, która odzywa się głosowo, staje się bardziej ludzka – nie jest już tylko anonimowym graczem poruszającym postacią na ekranie. Być może dzięki temu niektórzy opanowaliby się przed wyzwiskami, albo po prostu wstydziliby się mówić ich na głos.

Patrząc na to, że wpisy o czacie głosowym zawsze zbierają sporo pozytywnych opinii, można śmiało stwierdzić, że społeczność League of Legends łatwo nie odpuści i będzie prosić o wspomnianą funkcję cały czas.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends