w

Zaczęło się. Riot poszukuje pracowników do tworzenia nowego MMO w uniwersum LoLa

Twórcy poszukują ludzi do pracy nad najnowszą grą od Riot Games.


To, że Riot od dawna nie jest studiem pracującym nad jedną grą, wie już chyba każdy. Firma, która początkowo znana była tylko z LoLa, w ostatnim czasie wydała i zapowiedziała wiele gier. Dziś tytuły takie jak Valorant czy Legends of Runeterra mają grupę oddanych fanów, a Riot pokazuje, że nie zamierza poprzestawać tylko na tego typu grach.

Plotki o MMO w uniwersum League of Legends pojawiły się już spory czas temu. Wielu graczy zapowiedziało, że tego typu gra byłaby idealna, ponieważ uwielbiają lore LoLa, jak i ogólny klimat Runeterry, która, jak wiadomo, jest naprawdę rozbudowana i ciekawa.

Teraz twórcy zdecydowali się wydać oświadczenie, w którym poszukują ludzi do pracy nad wspomnianym MMO.

MMO w świecie League of Legends

Na oficjalnej stronie pojawił się post na temat tworzenia gry w uniwersum LoLa. Z wypowiedzi twórców można przeczytać:

Nie, to nie sen. Pracujemy nad MMORPG opartym na uniwersum League! Wiemy, że tworzenie gier MMO wymaga wielu ludzi i będziemy potrzebować całkiem dużego zespołu, jeśli chcemy ożywić Runeterrę.

Dalej przeczytać można listę osób, których poszukuje Riot. Jak widać, twórcy rozglądają się za ludźmi, którzy znają się na projektowaniu gier czy tworzeniu grafiki komputerowej.

ZOBACZ – Jedyna z 17 oryginalnie wydanych postaci w 2009 roku, która nie przeszła reworku

Riot podkreśla, że poszukuje programistów i grafików, którzy mają doświadczenie w tworzeniu gier MMO, choć mogą też być to osoby, które ogólnie pracowały w tej branży lub mają smykałkę do tworzenia rzeczy związanych z grami.

Twórcy zachęcają do wysyłania swoich podań o pracę oraz zapewniają, że w przyszłości zaktualizują listę potrzebnych osób – dlatego warto, by ci, którzy póki co nie spełniają wymogów na wymienione stanowiska, zaglądali co jakiś czas na listę ofert, ponieważ będzie ona uzupełniana.

Więcej informacji o pracy w Riocie można znaleźć tutaj: www.riotgames.com/en/work-with-us.