w

Riot przygląda się Sennie. Postać ma być obecnie za mocna i może spodziewać się osłabienia

Czy Riot w najbliższym czasie znerfi Sennę? Jaka jest sytuacja bohaterki?


Sytuacja, w której znajduje się Senna, nie po raz pierwszy zdarza się postaci League of Legends. Bohater, który radzi sobie przeciętnie w rozgrywkach rankingowych, kompletnie dominuje scenę profesjonalną. Najlepszym przykładem tego może być Akali, która mimo tego, że po zmianach nie radziła sobie najlepiej w kolejce solo/duo, to dalej była w gronie najsilniejszych postaci rozgrywek e-sportowych.

Aktualna sytuacja Senny i plany Riotu

Aby pokazać skalę problemu dotyczącego bohaterki, można porównać ją do Akali, która zasłynęła z bycia kompletnie źle zaprojektowaną postacią i w efekcie czego była niezmiernie faworyzowana na scenie profesjonalnej.

W czasach swojej świetności Akali można było spotkać w ponad połowie gier.

ZOBACZ – Riot ujawnia szczegóły buffów i nerfów na patch 10.11 w League of Legends

Mimo to Sennie udało się przebić tę barierę i pojawiła się ona w aż 66% rozegranych gier. Dzięki temu znajduje się na piątej pozycji, zaraz po kolejno Apheliosie, Setcie, Ornnie i LeBlanc.

ZOBACZ – Dlaczego choć nowe skórki chroma będą za darmo, to mało który gracz LoLa będzie je miał?

Moderator jednej z topowych stron o League of Legends kontaktujący się również z pracownikami Riotu ujawnił informację, że ci dalej przyglądają się problemowi dotyczącemu bohaterki.

Riot dalej monitoruje Sennę i chciałby, aby nie pojawiała się w profesjonalnych rozgrywkach. Potrzebują więcej czasu na wprowadzenie konkretnego zestawu zmian bohaterki.

Nie do końca jasne jest to, w jaki sposób Riot chciałby osłabić postać. Gracze mają nadzieję, że zmiany nie wpłyną nadto na moc bohaterki w kolejce rankingowej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends