w

Riot przyznaje się do błędu w LoLu i odbanuje graczy niesłusznie zablokowanych przez system

Riot Games

Gracze LoLa od wprowadzenia nowego systemu otrzymali wiele niesłusznych blokad. Twórcy chcą to naprawić.


W przedsezonie 2023 do League of Legends trafiło wiele nowych rozwiązań. Zmniejszono czas oczekiwania na remake i wydłużono głosowanie. Oprócz tego wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie na czat i kara ono teraz graczy na bieżąco.

Jednak słowa w cenzurze nie do końca pasują społeczności. Wiele z nich wyłapywanych jest bez kontekstu i dochodzi do sytuacji, gdzie ktoś otrzymał blokadę za coś, co normalnie nie jest karane.

Riot zdejmuje blokady

Nowy system blokowania graczy na żywo działa raczej średnio. Chociaż faktycznie wyłapuje niecenzuralne, to często blokowane są takie, które powinny zostać przepuszczone i określają stan gry lub inne komunikaty potrzebne do odpowiedniego zgrania na mapie.

Problem ten zauważył także deweloper i faktycznie ma zamiar coś z tym zrobić. Chociaż naprawianie tego trochę zajmie, to postanowiono, że niesłusznie zablokowani gracze powrócą do gry i będą mogli znów cieszyć się czatem.

Hej ponownie przyjaciele.

Po dalszym dochodzeniu planujemy odwrócić kary, które miały miejsce w wyniku błędu w naszym wykrywaniu niewłaściwej mowy w zeszłym tygodniu. Przepraszamy za ciszę radiową, chcieliśmy się upewnić, że nasze kaczuchy są w szeregu, zanim o tym porozmawiamy.

Akcja potrwa do poniedziałku i tyle czasu dał sobie Riot na zdjęcie kar z graczy. Twórca zaznacza jednak, że jeżeli coś pójdzie nie tak i dalej nie będzie można grać po tym czasie, to należy zgłosić się do pomocy technicznej. Warto jednak pamiętać o czystym koncie, jeżeli faktycznie system wyłapał „głupoty”, to blokada zostanie zdjęta, jeżeli były to niewłaściwe słowa, lepiej poczekać do jej zakończenia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends