w

Riot przyznaje, że będzie więcej bohaterów, którzy nie trafią do LoLa. Jednak będzie trzeba na nich poczekać

Liczba postaci, które będą unikatowe dla konkretnych tytułów zwiększy się. Ale nie stanie się to w najbliższym czasie.


Niedawno ogłoszono, że do Legends of Runeterra dołączy Norra, właścicielka magicznej kotki Yuumi. O tej postaci mówiło się już od jakiegoś czasu i wielu graczy wierzyło, że ta dołączy do swojego pupila na Summoner’s Rift. Tak się jednak nie stało i dziś wiadomo, że Norra jest ekskluzywną bohaterką dla karcianki od Riotu. Więcej o niej można przeczytać tutaj: Riot zaprezentował nową bohaterkę – Norrę, właścicielkę Yuumi. Niestety ta nie trafi do League of Legends.

Pracownicy Riot Games w przeszłości wspominali co nieco, że faktycznie planują wydawać unikatowych bohaterów, którzy nie pojawią się w League of Legends. Temat zaczął się dość dawno, ponieważ przy okazji jednych z pierwszych ekskluzywnych skórek dla Wild Rift.

Liczba skinów, które pojawiły się tylko w wersji mobilnej stale rosła, a najnowsze z nich to Star Guardian Senna, Seraphine i Orianna.

Kiedy można spodziewać się championa, który będzie ekskluzywny dla mobilnego Summoner’s Rift?

Unikatowa zawartość dla Wild Rift i więcej

Z ostatnich wypowiedzi pracowników Riotu wywnioskować można, że twórcy planują tworzyć ekskluzywnych bohaterów dla mobilnej wersji League of Legends. Nie nastąpi to jednak przez najbliższy czas.

Ostatnio w Wild Rift pojawili się Sion i Samira, a w internecie krążą plotki, że już niedługo dołączą do nich Gwen oraz Yone. Pula graczy w mobilnym LoLu szybko się zwiększa i część graczy uważa, że gra dogoni oryginał, a nawet go przebije – właśnie dzięki unikatowym championom.

Andrei Van Roon, nowy kierownik w studiu, stwierdził, że jeszcze kilka lat, a twórcy będą mogli zastanowić się, kim będzie ekskluzywny bohater dla mobilnej wersji gry.

Wtedy będziemy chcieli zbadać, jak wygląda unikatowy champion dla Wild Rift.

Wild Rift ma ogromny potencjał, ale potrzeba czasu, by zrealizować wszystkie plany Riotu. O ile wizja nowych postaci, które nie pojawią się w wersji na PC jest realna, tak nie ma co liczyć, że wejdzie w życie w najbliższym czasie. Rioterzy nie podają czy “kilka lat” to 3, 4 a może więcej – trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Jak na razie w Wild Rift jest 89 bohaterów, a w League of Legends 161. To solidna różnica 72 postaci, a jeśli nadal będą dodawać średnio trzech championów co dwa miesiące, to dogonienie oryginału zajmie kilka lat (warto pamiętać, że w LoLu cały czas pojawiają się nowi bohaterowie, których również trzeba dodać do Wild Rift).

Niektórzy twierdzą, że dużo wcześniej gracze doczekają się ekskluzywnego bohatera dla LoR, gry, w której dodanie championa jest znacznie łatwiejsze – tak naprawdę tytuł już ma sporo interesujących postaci z lore, których na Summoner’s Rift nigdy nie było. Gdyby Riot chciał, mógłby przerobić ich na nowych bohaterów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends