w

Riot trollował graczy, publikując przeciek opisu umiejętności Bel’Veth – najnowszej bohaterki LoLa

Jeden z Rioterów postanowił pożartować o najnowszej postaci z League of Legends.


Społeczność LoLa przez wiele tygodni wyczekiwała informacji na temat najnowszego championa, który miał być powiązany z Pustką. Region ten od dłuższego czasu nie cieszył się zainteresowaniem ze strony twórców i przez lata nie pojawił się na Summoner’s Rift żaden potwór z Voidu.

W teorii ostatnią postacią, która była przypisywana do Pustki, jest Kai’Sa, której premiera przypadła na 7 marca 2018 roku, czyli już ponad 4 lata temu. Fani mrocznej krainy nie byli tym jednak do końca usatysfakcjonowani, ponieważ jak wiadomo – Kai’Sa nie jest potworem, który urodził się w Voidzie, a jedynie dziewczyną, która lata temu znalazła się w Pustce w wyniku pewnych nieprzyjemnych wydarzeń.

Minęły lata i gracze w końcu doczekali się potwora, który zwie się Bel’Veth.

Żarty z umiejętności Bel’Veth

O Cesarzowej Pustki wiadomo już naprawdę sporo – ujawniono jej splash art, biografię oraz fragmenty gameplay’u. Pojawił się także klimatyczny zwiastun, na którym widać nowego championa oraz wspomnianą wcześniej Kai’Sę.

Tak prezentuje się portret Bel’Veth:

Jeden z Rioterów – Riot August – postanowił nieco pożartować i rozluźnić mroczną i tajemniczą atmosferę, która powstała wokół najnowszej bohaterki. Nie jest to pierwszy raz, gdy ten sam pracownik Riotu ironizował na temat championów. Doskonałym przykładem może być jego post o Zeri – Riot już po prostu się śmieje i przyznaje, że “tak, to prawda, skille Zeri to kopia innych postaci!”.

Jak tym razem opisano najnowszą postać z League of Legends?

  • Pasywka – zbyt wiele umiejętności pasywnych, by je wymieniać,
  • Q – usuwa Viego,
  • W – zagląda w twoją duszę, znajduje mechanikę, której nie lubisz, a następnie wykorzystuje ją przeciwko tobie,
  • E (pasywny) – nie można zbanować jej podczas wyboru bohaterów,
  • R – Bel’Veth przyjmuję postawę defensywną na 2 sekundy i unika obrażeń.

Jak widać, Rioter po raz kolejny pokazał, że umie podejść do nowych postaci z dystansem, a nawet wyśmiać ich skille czy nawiązać do rzeczy, na które skarżą się gracze.