w

Riot ujawnił nową postać do LoLa już 8 lat temu, ale nie było szans, żeby się w tym zorientować

Riot Games

Okazuje się, że wygląd Bel’Veth znany był już od bardzo dawna. Ukazuje go element oglądany codziennie.


Już niedługo do League of Legends trafi nowa postać związana z Pustką, która określana jest mianem jej Cesarzowej. Zapowiada była od jakiegoś już czasu i według spekulacji będzie odgrywała ważną rolę w fabule obecnego sezonu.

Pełny wygląd Bel’Veth wyciekł 7 dni temu i gracze wiedzą już, że przypomina ona istotę podobną do płaszczki – KLIK. Teraz okazuje się, że jej podobizna widoczna była w grze od 8 lat i nieświadoma społeczność widywała ją nawet tysiące razy dziennie.

Bel’Veth w grze od 8 lat

Cesarzowa Pustki zapowiada była od jakiegoś już czasu, a deweloperzy tworzyli wokół niej tajemniczą otoczkę. Tym samym wszyscy czekali, aż jej wygląd zostanie ujawniony i tak stało się 20 kwietnia za sprawą wycieku jej modelu w grze. Wygląd Bel’Veth przypomina płaszczkę i na to zwrócili uwagę szukający poszlak gracze.

Okazało się, że podobną istotę ma w swoim splash arcie Battlecast Vel’Koz. Pojawia się ona w tle nie tylko na pełnej wersji grafiki, ale również podczas ekranu ładowania. W związku tym, że obie postacie są z pustki, jej obecność tam może nie być przypadkowa.

To jednak nie wszystko. Podobne stworzenie znajduje się także na animacji powrotu Viktora, także w skórce Battlecast.

Zawartość kosmetyczna do Viktora pochodzi z września 2013 roku, natomiast data wydania Battlecast Vel’Koza to luty 2014. Oznacza to, że przez ponad 8 lat gracze codziennie mogli widywać podobiznę przyszłego championa i nikt nie miał o tym pojęcia aż do teraz.

Oczywiście niekoniecznie musi być to Bel’Veth. Być może w Pustce jest więcej podobnych do niej istot i zwyczajnie twórcy sugerowali się jednym z istniejących gatunków. Jednakowoż warto wiedzieć, że “płaszczka” nie jest nowym pomysłem Riotu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends