w

Riot „usunie” Aurelion Sola z LoLa. Pierwszy bohater, który zostanie stworzony na nowo z zachowaniem wyglądu

Riot Games

Aurelion Sola otrzyma nowy typ reworku. Wygląda na to, że postać zostanie tak naprawdę usunięta. Zostanie tylko jej wygląd.


Aurelion Sol jest bohaterem świetnym pod wieloma względami. Gracze chwalą jednakowo jego charakter, wspaniały wygląd oraz linie dialogowe. Jednak ma on poważny problem, jakim jest jego zestaw umiejętności.

Nie podoba się on społeczności i wiele osób zwyczajnie rezygnuje z gry tą postacią już po pierwszych meczach. Pomimo starań deweloperów i kilku mniejszych przeróbek, nie udało się osiągnąć zadowalających wyników i jego umiejętności muszą zostać nie tyle przerobione, ile stworzone kompletnie na nowo. Teraz twórcy informują graczy, na czym się skupią i kiedy można spodziewać się nowej wersji Gwiezdnego Smoka.

Największy problem Aureliona ma zostać rozwiązany

Architekt Gwiazd nie jest już taką nową postacią. Został wydany 6 lat temu i od tamtej pory dręczy go poważny problem. Chociaż wygląda naprawdę dobrze pod względem graficznym, a jego charakter często uznawany jest za jeden z najlepiej napisanych, to nie da się nim grać. Wśród społeczności panuje nawet popularna opinia, że albo jest się jego one trickiem, albo nigdy się nim nie gra.

Twórcy oficjalnie przyznali, że ten element bohatera nie sprostał oczekiwaniom fanów:

W czasach, gdy zapowiadaliśmy Architekta Gwiazd, wielu graczy z wielkim entuzjazmem czekało na jego wypuszczenie. Tak wielkim, że skórka miała jeden z najwyższych współczynników zakupu pierwszego dnia. Cała armia graczy pokochała gigantycznego, aroganckiego smoka z gwiazd i chciała nim grać. Niestety stworzony przez nas zestaw umiejętności nie sprostał temu zainteresowaniu i większość z was porzuciła go po kilku pierwszych grach. Jego popularność spadła do jednej z najniższych w grze i taka już pozostała. Mimo to, wciąż pojawia się wśród dziesięciu najbardziej lubianych wizualizacji w ankietach dotyczących bohaterów, chociaż ocena jego rozgrywki zawsze zajmuje miejsce na szarym końcu listy.

Pomimo wielu prób jego naprawy, jak zmiana Astralnej Ekspansji (W) i poprawienia działania pozostałych skilli, nie udało się zachęcić graczy do rozgrywki tym bohaterem. Ostatecznie popularność smoka oscyluje w granicach 0,9%. Daje mu to drugie najgorsze miejsce zaraz po Skarnerze (0,8%), a ten wygrał ankietę na pełny rework i ruszyły już wczesne prace nad tym projektem.

Ostatecznie, chociaż brano pod uwagę kolejne niewielkie korekty, zrezygnowano z takiej formy poprawy jego stanu.

Zastanawialiśmy się nad niewielkimi korektami Aureliona Sola, ale gdy zaczęliśmy dyskusję, jak można by mu pomóc, doszliśmy zgodnie do wniosku, że powinniśmy zbudować jego rozgrywkę od początku.

Uznaliśmy, że patchownie jego zestawu umiejętności małymi zmianami nie sprawi, że zacznie spełniać oczekiwania rozbudzane przez jego wygląd, dlatego postanowiliśmy wypróbować nowy rodzaj aktualizacji bohatera: Comprehensive Gameplay Update (wszechstronną aktualizację rozgrywki), czyli CGU.

Teraz ma pomóc mu rework umiejętności, co nazwano CGU (Wszechstronna Aktualizacja Rozgrywki) i nie zdarzyło się w League of Legends do tej pory ani razu. Wiek gry i ilość wydanych postaci, pokazuje w jak słabym jest on stanie. W skrócie Riot usunie Aurelion Sola i doda go na nowo, korzystając jedynie z jego wyglądu. Żadna umiejętność nie pozostanie taka sama.

Celem CGU jest aktualizowanie rozgrywki dwóch rodzajów bohaterów: tych, którzy mają wysokiej jakości grafikę i fabułę, ale rozgrywka nie dorasta do rozbudzanych przez nie oczekiwań, albo bohaterów z problematyczną rozgrywką, której nie da się poprawić zmianą jednej, czy dwóch umiejętności (tak jak udało się to w przypadku małych korekt Tahma Kencha). Proces polega na przerobieniu zestawu umiejętności bohatera od podstaw, korzystając z jego dotychczasowego modelu, motywu i fabuły. ASol będzie pierwszym bohaterem, który otrzyma CGU, i jeśli będziecie zadowoleni z rezultatów, być może zastanowimy się nad kolejnymi bohaterami, których należy zakwalifikować w przyszłości do jednej z tych dwóch kategorii.

W praktyce przypomina to rework Urgota lub też Siona, ale bez zmian wizualnych samego bohatera. Dwójka wyżej wymienionych postaci przeszła pełną przeróbkę, a przy ASolu twórcy chcą skupić się tylko na samym zestawie umiejętności, przy „zachowaniu jego obecnej tożsamości”.

Chcemy położyć nacisk na to, że jest smokiem, ponieważ uważamy, że ta strona jego motywu nie jest obecnie wykorzystywana w wystarczającym stopniu. Sądzimy też, że dzięki naszemu nowemu podejściu do jego rozgrywki przemeblowującej układ gwiazd, stanie się ona bardziej spektakularna w odbiorze i intuicyjna w obsłudze. Chociaż wszystko może się jeszcze zmienić, obecnie planujemy, że nowy i doskonalszy gwiezdny smok trafi do waszych rąk pod koniec tego roku. Mamy szczerą nadzieję, że wreszcie spełni założenia fabuły, które wzbudziły wasz entuzjazm wiele księżyców (gwiazd?) temu.

Jeżeli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, sezon 2023 gracze Aurelion Sola rozpoczną z nową wersją ulubionego championa. Być może jego mainów przybędzie i Riot będzie mogło nareszcie ogłosić sukces po 7 latach od jego wydania.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends