w

Riot w patchu 12.14 usunął jedną z opcji, która była dla graczy Lola przydatna. To nie jest błąd

rIOT gAMES

Gracze LoLa niepocieszeni funkcją, która została usunięta z klienta.


Jakiś czas temu do League of legends trafiły tokeny wyzwań. Wielu graczom się one spodobały i aż do teraz gracze bardzo chętnie z nich korzystają. Ludzie zaczęli specjalnie maxować swoje konta, by móc czym się chwalić i do czego wracać.

Oczywiście jak to zawsze – nie każdemu podobała się dana zawartość. Istnieją grupy, które uważają, że ten dodatek nie jest im potrzebny i tylko zaśmieca grę. Z tego powodu nie zakładają oni tokenów wyzwań pokazujących poziom ich postępu w wykonywaniu wyzwań.

Jeżeli jednak zrobili to niechcący, to po aktualizacji 12.14 nie mogą już tego zmienić i pozostawić pól pustych. Riot usunął możliwość zdejmowania tokenów.

Nie da się zdjąć tokenów

Społeczność League of Legends bywa tolerancyjna i wybacza twórcom wiele błędów. Jednak są też granice, których przekraczać zdaniem graczy się nie powinno. Mowa tutaj o zabieraniu funkcji i możliwości niekorzystania z dodatków. Tak się stało w patchu 12.14 i gracze nie są z tego powodu zadowoleni, co widać po dyskusji na Reddicie.

Co ciekawe, wiele osób na początku myślało, że to zwykły błąd i poprosiło nawet Dział Wsparcia Gracza, aby zrobili to ręcznie i pozbyli się tokenów z konta. Okazało się, że to nie jest bug i przyczyn tej zmiany nie znają nawet pracownicy.

Co pozostaje graczom? Okazuje się, że tokeny da się ściągnąć, ale nie przy pomocy supportu lub klienta. Można to zrobić specjalnym programem, ale niestety stron trzecich. Oznacza to, że ta praktyka może zakończyć stałą blokadą konta, więc nie zaleca się jej stosować. Być może niedługo Riot wyjaśni powód takich działań, na ten moment wciąż jest on nieznany.