w

Riot właśnie przebił bana na 1000 lat. Najostrzejszy ban w historii gier Riotu dla gracza LoLa

Do tej pory tym najostrzejszym banem było zawieszenie gracza znanego jako DOPA na 1000 lat.


Wygląda na to, że mamy najostrzejszą blokadę, jaka kiedykolwiek została nałożona na gracza LoLa, ale także innych produkcji Riotu. Pierwszy raz w historii studio zdecydowało się całkowicie wyeliminować kogoś ze swojego ekosystemu.

Oznacza to tyle, że Zeros, o którym pisaliśmy kilka dni temu nie może grać w żadną grę Riotu, ani w LoLa, ani w Valoranta, ani w Wild Rift etc. Decyzję tę ogłoszono po tym, jak Zeros wyraził chęć przerzucenia się z klasycznego League of Legends na Wild Rift.

Najostrzejszy ban w historii?

Przypomnijmy, Zeros podczas streama wspomniał, że życzyłby wszystkim w Wietnamie pogorszenia sytuacji pandemicznej, by żaden wietnamski gracz nie mógłby pojechać na “Mid-Season Invitational”. Tutaj warto wspomnieć, że restrykcje w Wietnamie już w 2020 roku utrudniały wiele rzeczy związanych bezpośrednio z LoLem – najbardziej oczywiście podróże.

Po tym, jak gracz wyraził chęć grania w Wild Rift pojawiła się stała blokada na wszystkie gry. Jest to o tyle skomplikowane, że informacje na ten temat pochodzą oczywiście z zagranicznych źródeł. Można się z nich dowiedzieć, że chodzi tutaj także o ograniczenia rządowe.

GAM Zeros GLOBAL banned across all REGIONS and all RIOT GAMES (Wild Rift, Valorant, etc.) from leagueoflegends

Sytuacja ta jest naprawdę nietypowa. Jeżeli faktycznie jest to zawieszenie na tak wielu płaszczyznach, to mówimy tutaj o najbardziej dotkliwym banie w historii.

W przeszłości nie było żadnej blokady, która działałby nie tylko w LoLu, ale także innych produkcjach studia.