w

Riot „wybiela” Karmę z LoLa z każdym jej nowym skinem? Według graczy to dość niepokojące

Fani zwrócili uwagę na to, że twórcy rozjaśniają skórę Karmy na najnowszych skórkach.


W League of Legends jest ponad 160 postaci i ponad 1300 różnorodnych skórek. Przy takiej ilości zawartości łatwo o różne wpadki i niespójności. Przez ostatnią dekadę zdarzały się sytuacje, w których gracze skarżyli się na nowe dodatki kosmetyczne, ponieważ te były niespójne z bohaterami. Można wymienić zarówno dość zabawne zarzuty, jak to, że Star Guardian Sona miała zbyt mały biust na splash arcie, jak i te poważniejsze, jak wybielanie postaci, które mają ciemniejszy odcień skóry (zobacz: Czy Riot wybielił Qiyanę z LoLa? Gracze zwrócili na kolor jej skóry na najnowszej ikonie).

Część fanów tytułu uważa, że takie wpadki nie powinny mieć nigdy miejsca, a są i tacy, którzy twierdzą, że jaśniejsza skóra championów na niektórych grafikach jest przejawem rasizmu.

Temat wybielania postaci wrócił po wydaniu najnowszych skórek z serii Faerie Court. Co ciekawsze, nie chodzi nawet o splash art, ale o emotkę.

Kolor skóry Karmy z LoLa

Już niedługo w League of Legends pojawi się legendarka do Karmy o nazwie Faerie Queen. Opinie o skórce są raczej dobre i wielu fanów chwali nowe efekty czy splash art.

W sieci pojawiło się jednak porównanie emotek Karmy – zarówno tej, która przedstawia podstawowy wygląd bohaterki, jak i tych, które są powiązane z jej skinami. Prezentuje się to następująco:

O ile różnica odcieni przy nowych emotkach nie jest aż taka duża i można stwierdzić, że sporo zmienia oświetlenie twarzy, tak przy porównaniu najnowszej, która jest związana ze skinem Faerie Queen, do tej, która prezentuje podstawowy wygląd bohaterki – zmianę widać gołym okiem.

Nowa Karma jest zdecydowanie jaśniejsza, choć nie można uznać, że Riot kompletnie ją wybielił. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu fanów bohaterki jest zaniepokojona tym, że z roku na rok odcień jej cery coraz mocniej odbiega od oryginału.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends