w

Riot wydaje kolejne osłabienia Yuumi – świeżo zreworkowanej bohaterki League of Legends

Yuumi po reworku okazała się za silna. Riot wydaje hotfixy, które ją osłabiają.


Yuumi to postać, o której w ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno. Riot nieczęsto tak dobitnie zmienia zestaw umiejętności u postaci, która cieszy się popularnością. Bohaterka była jednak problematyczna – początkowo projektowana z myślą o świeżych graczach, najlepiej odnajdywała się w wyższych dywizjach, gdzie lepiej wykorzystywano jej potencjał.

Riot postanowił wprowadzić zmiany, które sprawią, że bohaterka w końcu spełni swoje założenia, a jednocześnie nie zawiodą graczy, którzy zdążyli przyzwyczaić się do jej aktualnego zestawu umiejętności. Aktualizacja pojawiła się już na serwerach live, a poprawki sprawiły, że Yuumi radzi sobie naprawdę dobrze.

Szybkie osłabienia Yuumi

Zgodnie z wypowiedzią jednego z Rioterów Yuumi radzi sobie zdecydowanie za dobrze, kiedy maksuje swoje Q jako pierwsze. Wydane zostały niewielkie osłabienia, które mają na celu znormalizować sytuację. Od minireworku minęło niewiele czasu, ale postać osiągnęła w wysokim elo już 30% współczynnika banów i zwycięża 50% gier.

  • Obrażenia wzmocnionego Q zmniejszone z 80-380 (+35% AP) do 80-355 (+35% AP)
  • Spowolnienie zmniejszone z 55-80% do 50-65%

Riot zmniejszył obrażenia wzmocnionej zdolności, a na dodatek nieco obniżona została wartość nakładanego spowolnienia. Riot Phroxzon kontynuował, mówiąc, że team przygląda się innym obszarom bohaterki pod kątem nerfów, ponieważ po reworku okazała się naprawdę silną postacią. Wspomniane zostały między innymi zmiany mechaniki najlepszego przyjaciela, która jest przypisana do zdolności pasywnej i obniżenie siły superumiejętności.

Będziemy śledzić sytuację, aby osiągnąć cele opisane w devblogu. Yuumi okazała się za silna po wydaniu zmian. Przyglądamy się między innymi trafianiu Q oraz rezultacie R (zbyt mocny anti-burst).

Patrzymy również na czytelność i satysfakcję z mechaniki najlepszego przyjaciela. Nie chcemy, aby Yuumi czuła, że musi schodzić i wchodzić na sojusznika, aby optymalizować jej użycie.

Wspomniane wyżej zmiany można przetestować już na serwerach live. Dodatkowe osłabienia najprawdopodobniej pojawią się już w kolejnej aktualizacji, która przewidziana jest na 22 marca.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends