w

Riot wyjaśnia, dlaczego nie planuje buffować Ryze’a mimo tego, że bohater nie radzi sobie najlepiej

Dlaczego Ryze pomimo tego, że nie radzi sobie najlepiej, nie otrzyma zmian w patchu 10.18?


Ryze wydaje się naprawdę nieśmiertelnym bohaterem. Każdego roku powracał do mety tuż przed mistrzostwami Worlds. Reworki i nerfy nie robiły wrażenia na profesjonalnych graczach decydujących się na wspomnianą postać w wyborze bohatera. Mimo że raczej nie radził sobie najlepiej na niższych szczeblach rankingowych, to w dobrych rękach potrafił dominować grę za grą.

Sezon 10 dla Ryze’a

Mimo to okazuje się, że w aktualnym sezonie sytuacja może się nie powtórzyć. Wszystko za sprawą buffów, które otrzymał w nim już 3-krotnie, a dalej nie radzi sobie najlepiej.

ZOBACZ – Jak wygląda nowy ult Tryndamere, który ma być lepiej widoczny? Mainy Tryndy przerażone

W jednej wypowiedzi Rioter sugeruje jednak, że bohater nie otrzyma więcej wzmocnień, a następnie przechodzi do wyjaśnień, dlaczego musi tak być.

Ryze aktualnie jest zdecydowanie dalej popularnym bohaterem, ale mimo to jest niezmiernie słaby. Zbuffowalibyśmy go po raz kolejny (patrz 3 poprzednie niewielkie buffy), gdyby Worldsy nie były tak bliskie czasowo.

Wielokrotne buffy dla postaci, która jest częstym pickiem profesjonalistów, które nie były w stanie sprawić, żeby bohater był wybierany częściej, prawdopodobnie świadczą o tym, że meta po prostu mu nie odpowiada lub prosi wolno adaptują się do jego zmian. Obie z tych rzeczy mogą bardzo szybko ulec zmianom i jeśli champion nie wymaga drastycznych poprawek, bezpieczniejsze będzie przeczekanie Worldsów i przyjrzenie mu się po ich zakończeniu. Ryze dalej jest brany pod uwagę i znajduje się tuż pod wyznaczoną linią, a nie jest w pełni wykluczony z gry.

Postać jest ściśle powiązana ze sceną profesjonalną i jeśli nie jest w niej wybierana, chcielibyśmy dać jej nieco więcej mocy, aby jej fani mogli cieszyć się grą.

ZOBACZ – Ahri z LoLa dostanie kolejną skórkę K/DA w związku z wydaniem kolejnego singla?

Riot nie ma zamiaru kompletnie porzucać Ryze’a w 10 sezonie. Po tym, jak zostanie wydany patch, na którym rozgrywane będą mecze mistrzostw Worlds, twórcy postanowią ponownie przyjrzeć się championowi.

Aktualizacja 10.18 pojawi się w grze już 2 września, a patch 10.19 jest tym, na którego czekają gracze Worlds. Wejdzie on w życie prawdopodobnie 16 września i po tej dacie Riot będzie mógł powrócić do zwrócenia uwagi na scenę nieprofesjonalną.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends