w

Riot zablokował jeden z exploitów, który ułatwiał zdobywanie rang w League of Legends

W jaki sposób Riot postanowił unieszkodliwić strategię, która pozwalała w prosty sposób podbić sobie MMR?


Kolejka rankingowa w League of Legends przez naprawdę sporą część graczy jest traktowana bardzo poważnie. Wielu fanów wyznacza cele, do których dążą oni przez cały sezon. Zdecydowana większość graczy podchodzi do tego tematu uczciwie, grając na swoim poziomie, jednak w ostatnim czasie gracze odkryli poważny exploit, który pozwalał na podbicie swojego MMR – ukrytego numeru, według którego system dobiera graczy w kolejce rankingowej.

Podbicie MMR było możliwe dzięki transferowi konta. Ranga usuwała się, a gracz musiał zagrać, aby dywizja była widoczna. Mimo to ukryty wyznacznik poziomu gracza poprawia się, co było wykorzystywane przez niektórych, aby nieuczciwie podbić swoją ukrytą pozycję na rankedach.

Koniec ze sztucznym podbijaniem MMR

Spora ilość graczy wykorzystywała wspomnianą lukę w systemie rankingowym i nie obyło się bez kar. Bana otrzymał między innymi jeden z popularnych polskich streamerów League – RandomBruceTV (Polski streamer LoLa zbanowany za popularną ostatnio taktykę. To widzowie donieśli na niego do Riotu).

Jak dokładnie wygląda opis poprawki opublikowany przez twórców?

Dodano zachowanie rangi podczas zmiany regionu. W przypadku przeniesienia konta do innego regionu i z powrotem w ciągu 2 tygodni ranga konta w pierwotnym regionie zostanie przywrócona do oryginalnego stanu w momencie zmiany regionu. Ma to na celu wyeliminowanie pewnych nadużyć związanych ze zmianą regionu. Oznacza to również, że gracze nie będą musieli od nowa wspinać się po drabince rankingowej, jeśli zabiorą swoje konto League na wakacje.

ZOBACZ – Jeden z najpopularniejszych graczy LoLa – Faker – po raz kolejny wykazał się niesamowitym refleksem

Poza tym, że wykorzystywany był exploit powiązany z MMR, gracze mogli wykorzystywać zmianę serwera w jeszcze inny sposób. Jak wiadomo, poszczególne regiony różnią się poziomem, a gracze z wyższych dywizji mogli przenosić się, aby ułatwić sobie wspinaczkę rankingową. Takie osoby będą musiały brać pod uwagę, że szybki powrót na pierwotny serwer całkowicie skasuje ich dokonany postęp.