w

Riot zajmie się przedmiotami mityczny w LoLu. Wprowadzą ich więcej i nie będą budowane jako pierwsze

Riot Games

Przedmioty mityczne doczekają się kolejnych zmian i to całkiem sporych.


Wprowadzone w przedsezonie 2021 roku nowe itemy zebrały wiele mieszanych opinii. Jednym się spodobały, a inni nie mogli się do nich przyzwyczaić. Szczególnie jeżeli chodzi o mityki i priorytet ich budowania.

To ma się jednak zmienić. Jeden z pracowników potwierdził, że zastanawiają się nad ich ulepszeniem i większą ilością. Dodatkowo niekoniecznie będą musiały pojawić się w ekwipunku jako pierwsze.

Aktualizacja przedmiotów

Na początku 2021 roku do League of Legends trafiła przedsezonowa potężna aktualizacja przedmiotów. Zmieniono je całkowicie i usunięto efekt Redukcji Czasów Odnowienia, który zastąpiony został Przyśpieszeniem Umiejętności. Od tamtej pory praktycznie ich nie tykano, oprócz zmian balansujących.

To się może jednak zmienić. Potwierdził plany deweloperów na Twitterze główny projektant Matt „Phroxzon” Leung-Harrison. W poście wspomniał o wypełniającym niszę BotRKu, którego wiele kruchych postaci buduje często jako pierwszego. Według niego nie jest to problem i nie podlega z tego powodu nerfowi. Dodatkowo zapowiedział dalsze zmiany w tej kategorii.

Na dłuższą metę pewne kombinacje dodania większej liczby Mityków dla różnych stylów bohaterów/stylów gry, obniżenie wymogu, aby zawsze budować Mityki jako pierwsze (choć wciąż obecne w ostatecznym buildzie) i przeniesienie większej liczby nie-mitycznych itemów na pierwsze miejsce, to wciąż dobre opcje, aby iść do przodu.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy to się stanie. Rioter nie zdradził żadnych konkretnych ani przybliżonych dat. Być może będzie to nadchodzący wielkimi krokami przedsezon, ale są o tylko spekulacje.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends