w

Riot zapowiada zmiany Blind Picku w League of Legends – nowa kolejka Quick Play

Team Builder powróci do League of Legends? Co o nowej kolejce mówi jeden z Rioterów?


W League of Legends jest kilka kolejek, do których można dołączyć, jeśli chce się zagrać. Pomijając podział ze względu na mapy i tryby gry, najpopularniejsze jest Summoner’s Rift, na którym odbywają się gry rankingowe oraz normalne. Rankedy podzielone są na kolejkę Flex oraz Solo/Duo, natomiast normale na Blind Pick i Draft Pick.

Kolejki nierankingowe różnią się tym, że w jednej z nich nie wybiera się roli przed rozpoczęciem wyszukiwania, a za dobranie pozycji w zespole odpowiedzialni są gracze po utworzeniu chatu zespołowego. Ze względu na to, że często bywało to chaotyczne, Blind Pick nie cieszył się zbytnią popularnością. Riot postanowił coś z tym zrobić.

Co Riot zrobi z Blind Pickiem?

Niektórzy są graczami rankedów na najwyższym poziomie, a inni chcą dobrze bawić się na ARAM-ach. Rioter Pupulasers, który jest game directorem, a jego rolą jest nakierowanie zespołu, aby lepiej rozumiał różnorodne grupy docelowe gry, wypowiedział się na temat kolejek w League of Legends. Tym razem projektanci chcą dotrzeć do bardziej casualowej części społeczności, która chce mieć możliwość szybkiego dołączenia do rozgrywki.

Tak więc przykładem nadchodzących zmian jest Quick Play. Blind Pick to najmniej popularna kolejka w League of Legends, która z czasem staje się coraz gorsza. Chcemy przekształcić ją w Quick Play, aby dać wam to, co lubicie w Blind Picku, ale w lepszej formie.

Podobnie jak w przypadku starego Team Buildera, pozwolimy wam wybrać waszego ulubionego bohatera i waszą ulubioną rolę. Macie gwarancję, że w następnej grze dostaniecie przynajmniej jednego z nich. W kolejce pojawi się informacja o tym, którego bohatera i rolę dostaliście, i od razu przejdziecie do rozgrywki.

Jesteśmy podekscytowani tym rozwiązaniem i chcemy je przetestować w kilku regionach w ciągu najbliższych miesięcy i zobaczyć, czy podoba wam się ten kierunek. Jeśli tak, będziemy pracować z wami, aby go dopracować i upewnić się, że jest tak dobry, jak to tylko możliwe, aby wasze doświadczenia były lepsze.

Twórcy będą pracowali więc nad nową kolejką, która połączy elementy z tych, które cieszyły się największą popularnością. Niewielu fanów chce aktualnie przechodzić przez proces przebijania się na czacie o to, kto pójdzie na daną aleję, a rozwiązanie zaproponowane przez projektanta brzmi jak dobry kompromis, na który zgodziłoby się wiele osób.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends