w

Riot zbanował 3300 kont w LoLu na 3 lata za korzystanie z tego buga na Ornnie

Riot Games

Tencent Game Security poinformowało o zawieszeniu ponad 3 tysięcy kont za używanie buga z “W” na Ornnie.


Jak informuje TGSC (Tencent Game Security Center), zablokowano 3300 kont na serwerze CN za używanie globalnego błędu na Ornnie. Czyn uznano za nad wyraz szkodliwy, a korzystający z błędu muszą pożegnać się z League of Legends na trzy lata.

Póki co dotyczy to jedynie serwera CN, nie ma żadnych informacji o tym, że inne regiony miałyby zostać potraktowane podobnie. Co innego, gdyby ktoś został zgłoszony. Za korzystanie z błędów dających przewagę można zostać zawieszonym także w innych regionach.

Poważny błąd i fala banów

Graczy serwera CN korzystających z globalnych obrażeń z W na Ornnie spotkała niemiła niespodzianka. Okazało się, że ich konta zostały zablokowane na 3 lata.

Trudno jest jednak się dziwić. Przewaga, jaką można uzyskać z pomocą błędu jest ogromna, a regularne używanie tak nieodpowiednich i niesportowych chwytów według graczy stanowczo kwalifikuje się do bana. Materiał poświęcony Ornnowi nagrał znany Youtuber Vandiril.

Video

ZOBACZ – Prezentacja skórek Pulsfire Lucian (razem z prestiżową) Fiora, Pantheon i Ekko razem ze Splash artami

Treść powodu blokady (przetłumaczona z języka chińskiego):

Aby zapewnić przywoływaczom dobre wrażenia i środowisko gry, Tencent Game Security Center będzie nakładać kary na czyny, które zanieczyszczają środowisko gry i podważają uczciwość. Będziemy surowo karać zachowania, które niszczą środowisko gry i wpływają na uczciwość.

W dalszej części komunikatu podano przykłady, które są surowo karane. Są to między innymi:

  • Dodatki, które umożliwiają korzystanie ze skórek, bez ich zakupu.
  • Obraźliwe pseudonimy.
  • Wielokrotne wykorzystywanie błędów.
  • Naganne zachowanie na czacie.

Dodatkowo udostępniono listę kilkudziesięciu graczy wraz z ich częściowo zakrytymi numerami QQ, nickami i czasem trwania kary.

ZOBACZ – Kiedy sklep za NE powróci do LoLa? Riot zapowiedział powrót ze zmianami, o które prosili gracze

Nie ma żadnych informacji o zawieszeniach kont w innych regionach. Błąd był jednak na tyle poważny, że jeżeli Riotowi przyjdzie oceniać zgłoszenia od graczy to może się okazać, że kary wyjdą poza CN.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends