w

Riot zmieni Dr Mundo tak, by postać była „niezabijalna”, ale będzie to miało swoją cenę

Dlaczego fani Dr. Mundo nie są zadowoleni ze stanu championa i co myśli o tym Riot?

Reklama


W aktualizacji 11.12 na serwerach live League of Legends pojawił się nowy Dr Mundo. Kolejny kompletny rework wizualny oraz gameplayowy został przyjęty przez graczy bardzo pozytywnie, a bohater znacząco zyskał na popularności. Na ten moment champion dzierży naprawdę imponujący współczynnik zwycięstw, jednocześnie stosunkowo często pojawiając się na górnej alei.

Bohater ma jednak pewien problem, który zauważają jego fani. Nie jest już postacią, której w późniejszych fazach gry nie da się powstrzymać, a Riot przyznał graczom rację. Z tego powodu do League of Legends wkrótce mogą trafić poprawki championa, które sprawią, że będzie on niezabijalnym bohaterem w późniejszych fazach gry.

Jak wygląda sytuacja Dr Mundo?

Twin Enso, projektant z Riot Games odpowiedzialny między innymi za zestaw umiejętności Setta czy reworkowanego Dr. Mundo, poinformował, że twórcy chcą sprawić, że omawiany champion będzie niezabijalnym tankiem nastawionym na późne fazy gry.

Poprawki mają sprawić, że bohater będzie stawał się silniejszy wraz z upływem czasu, ponieważ aktualnie w late game nie radzi sobie tak dobrze, jak chcieliby tego twórcy czy fani championa.

Reklama

Jego win rate w niskim MMR jest naprawdę wysokie (około 54%), więc nerfimy statystyki, które pozwalają mu utrzymać tak wysoki poziom. Planujemy również zaadresować jego współczynnik zwycięstw w długich grach, jednak tego typu poprawki wymagają od nas sporo poświęconego czasu.

Dr Mundo porównany został również do innych juggernautów, którzy świetnie radzą sobie w niższych dywizjach, jednak im wyżej w drabince rankingowej, tym przeciwnicy lepiej sobie z nimi radzą. Rioter wspomina, że jest świadom, że tego typu postacie istnieją, ale Mundo nie miał być jedną z nich.

Jego poprzednia forma znana była z tego, że zdolności pozwalały mu ewoluować w tanka, którego w późniejszych fazach gry praktycznie nie dało się powalić.

Gracze przyznali rację Rioterowi, zgadzając się co do potrzeby lepszego skalowania Dr Mundo, chociaż niektórzy martwili się, że te poprawki mogą uczynić go zbyt potężnym na niższych rangach. Mundo odstaje w późnym stadium gry z powodu jego niezdolności do inicjowania walk drużynowych lub braku efektów kontrolowania tłumu.

Jako gracz Dr. Mundo, mam nadzieję, że zapowiedziane poprawki faktycznie nadejdą. Bohater jest najpotężniejszy w mid game i dość mocno odstaje w late game z powodu ogromnej ilości obrażeń.

Riot prawdopodobnie będzie musiał osłabić jego wczesną i środkową fazę gry, ale to pomoże mu stać się juggernautem w walce drużynowej, którym ma być. Jestem tylko ciekaw, jakie zmiany wprowadzą, aby to osiągnąć.

Trudno powiedzieć, co ostatecznie poprawią twórcy oraz kiedy zmiany trafią na serwery live. Dla graczy dużym sukcesem jest jednak to, że Riot zauważył problem ich ulubionego bohatera i planuje w przyszłości wydać stosowne poprawki.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends