Riot zmienia dusze zbierane przez Sennę w LoLu. Bohaterka ma być znacznie mocniejsza na ADC

League of Legends

Reklama

Riot chce przywrócić Sennę na ADC. Gracze śmieją się, że twórcy są niezdecydowani.

Reklama


Główną rolą Senny jest wsparcie i to właśnie na tej pozycji obecnie czuje się ona najlepiej. Może jednak grać także na ADC, ale teraz nie jest zbyt silna w tej roli. Nie podoba się to Riotowi i twórcy zapowiedzieli jej zmiany.

Reakcja graczy była natychmiastowa. Kilka miesięcy temu deweloperzy narzekali, że jest zbyt często wybierana jako strzelec i mocno ją nerfiono. Teraz znów postanowiono, że powinna wrócić do dobijania minionów.

Powrót Senny na ADC

Wydana 10 listopada 2019 roku Senna nie jest już wcale najmłodszą postacią. Wciąż sprawia natomiast problemy Riotowi, który nie do końca potrafi ją dostroić, tak jakby chciał. Najpierw twórcy mieli problem z jej ogromną popularnością na ADC. Z tego powodu mocno ją znerfiono i ostatecznie teraz grana jest tylko na wsparciu. Potwierdzają to także statystyki.

Reklama

Odkupicielka wygrywa 52,2% gier w roli obrońcy i zaledwie 47,1% będąc strzelcem. Dodatkowo wybierana jest w 97,1% przypadków właśnie na supporcie. Ma zmienić się to już niedługo. Obecnie na serwerze PBE testowana jest jej przeróbka.

W aktualizacji 12.11 zmniejszone mają zostać obrażenia oraz spowolnienie z „Q” – Przebijająca Ciemność. W zamian zwiększy się szansa na wypadanie duszy z minionów po ich dobiciu. Teraz Senna ma na to 2,166% szans. Zwiększono to prawie o 4 razy, do 8,33%. Główny projektant postaci – Riot August – wyjaśnił, dlaczego podjętą decyzję o przeróbce.

Ile razy jeszcze wskaźnik wypadania dusz Senny zostanie zmieniony, oni naprawdę nie są pewni, co z tym zrobić.

To nie jest niezdecydowanie. To proste dostrojenie współczynnika zwycięstw na ADC w stosunku do wsparcia. Podobnie do wartości obrażeń w dżungli i bazowych statystyk innych postaci. 

Chociaż społeczność twierdzi, że Riot jest niezdecydowany, ile dusz powinna zbierać Senna, to pracownik szybko wyjaśnił, że chodzi tutaj tylko o dostrojenie postaci. Prawdopodobnie deweloperzy chcą nieco zwiększyć jej Win Rate w roli strzelca, ale wciąż pozostawiając jej główną pozycję jako support.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej