w

Riot zwiększy ilość bohaterów, których można banować przed grą?

Bohaterów w LoLu przybywa, nic dziwnego, że gracze coraz częściej wspominają o potrzebie zwiększenia postaci, które można zbanować.


Banowanie postaci stało się jednym z głównych elementów League of Legends. Przypomnijmy, że Riot już kiedyś zwiększał ilość bohaterów, jaką można wykluczyć.

Gracze wspominają, że od tamtego momentu minęło już kilka lat, a postaci doszło tak dużo, że może warto byłoby rozważyć ponowne podniesienie ilości championów do zbanowania.

Banowanie postaci w LoLu

Przypomnijmy, że w 2017 roku zwiększono ilość postaci do zbanowania do 10. Jak wówczas Riot tłumaczył tę zmianę?

W przypadku profesjonalistów głównym celem jest zwiększenie różnorodności bohaterów, przed wszystkim z myślą o wrażeniach widzów. Uważamy, że gra jest bardziej ekscytująca przy większej różnorodności, zakładając, że możliwe jest osiągnięcie większego zróżnicowania bez poświęcania ogólnej kondycji gry. Drugorzędną korzyścią jest szansa na stworzenie bardziej strategicznej i ciekawszej fazy wyboru bohaterów. Drużyny mogą próbować budować konkretne kompozycje, jednocześnie starając się uniemożliwiać układanie konkretnych kompozycji stronie przeciwnej.

Od tamtego czasu doszło jednak sporo postaci. W sumie to 17 nowych bohaterów, gdzie ich liczba ogólna niedługo przekroczy 150. Według niektórych graczy w społeczności, to właśnie w tym roku powinna zostać zwiększona ilość bohaterów, jakich da się wykluczyć.

Największym problemem jest jednak przedłużenie czasu oczekiwania na mecz. To z tego powodu Riot do tej pory unikał tematu i ostrożnie podchodził do sugestii. Jeden z pracowników zapytany o kwestię banów wspomniał, że na ten moment nie ma żadnych planów z tym związanych, natomiast jeżeli zainteresowanie w tej sprawie się zwiększy, to zostanie to przedyskutowane w zespole.