w

Rioter tłumaczy graczom LoLa dlaczego Różdżka Wieków (RoA) została usunięta z gry

RoA zostało usunięte, mimo że było niezbędnym itemem wielu championów.


RoA jest przedmiotem, na który wielu bohaterów decydowało się przed zakupem czegokolwiek innego. Połączenie trzech statystyk – hp, many i mocy umiejętności jest kombinacją idealną dla postaci, która w walce ma utrzymać się nieco dłużej.

W aktualizacji przedsezonu item został usunięty, a twórcy postanowili zrekompensować jego brak odpowiednimi poprawkami bohaterów. Dlaczego zdecydowano się na takie posunięcie?

RoA mitycznym przedmiotem?

Jeden z graczy zdziwiony działaniem twórców otworzył wątek, w którym napisał, że postaciom takim jak na przykład Ryze, Aurelion Sol czy Kassadin naprawdę brakuje przedmiotu z takim zestawem statystyk. Przedstawił on również swoją propozycję przywrócenia itemu do gry.

Dlaczego RoA nie zostało przywrócone jako przedmiot AP dla magów walczących na średnim dystansie? Zwrot HP zależny od kosztu używanej umiejętności również był świetną opcją. Mityczna zdolność mogłaby dawać dodatkowe zdrowie.

ZOBACZ – Powody, przez które gracze LoLa uważają, że Riot nie patrzy na ich potrzeby

Riot PhRoXzOn odpowiedzialny za balans w League of Legends odpowiedział, że RoA przez pierwsze tygodnie fazy testów było swoją mityczną wersją, jednak czas wymagany do jego pełnego naładowania był zbyt długi i niesatysfakcjonujący dla gracza. Wyjaśnił też, dlaczego zespół zdecydował się na wprowadzanie poprawek bohaterów, a nie na stworzenie mitycznego przedmiotu, który wypełniłby wspomnianą lukę.

Naszym celem było osiągnięcie systemu, w którym każdy bohater ma więcej niż jeden mityczny item do wyboru (wiemy, że w kilku przypadkach jest to aktualnie nieosiągalne, ale taki jest nasz cel). Jest to jeden z powodów, który sprawił, że postanowiliśmy uniezależnić kilku bohaterów od many, aby mogli oni zdecydować się również na inne mityczne przedmioty.

Wspomniane postacie bez RoA są aktualnie bardziej podatne na obrażenia – jesteśmy tego świadomi i myślimy nad prawidłowym rozwiązaniem. Everfrost i inne mityczne itemy, które dają HP, a nie dają many, teoretycznie powinny być dobrymi opcjami dla bohaterów, którzy niegdyś kupowali RoA.

Rozwiązanie Riotu w finalnym rozrachunku powinno przywrócić wszystkim użytkownikom wspomnianego przedmiotu jego dawną moc, jednak proces wyważania postaci może jeszcze chwilę potrwać.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends