w

Rioter tłumaczy, dlaczego Vex z LoLa, jako mag będzie grana w zwarciu. Jest kilka ważnych powodów

Nietuzinkowy model grania Vex wzbudził zainteresowanie graczy. Co na to Riot?


Kilka dni temu gracze League of Legends dowiedzieli się, jak będą wyglądały umiejętności nowej bohaterki, która już niedługo trafi na oficjalne serwery. Wczoraj otrzymaliśmy dokładny ich opis i okazało się, że będzie mogła doskakiwać do przeciwników na krótki zasięg ich ataków.

Niektórych graczy niepokoi ta sytuacja i zastanawiają się, dlaczego deweloperzy stworzyli bohatera maga z dalekimi zasięgami i dali mu superumiejętność do walki wręcz. Postanowił wyjaśnić to jeden z Rioterów.

Vex na krótkim zasięgu

Większość magów walczących na średnim bądź długim zasięgu nie zbliża się do swoich przeciwników. Dobrym przykładem może być tutaj Orianna, Neeko lub Syndra, które mają umiejętności pozwalające zatrzymać szarżujących na nich wrogów. Vex jest jednak inna. Chociaż posiada naprawdę duży zasięg, to jej superumiejętność skraca dystans pomiędzy nią a celem.

Trudno jest więc się dziwić, że gracze pytają, jaki jest powód zastosowania tej mechaniki. Postanowił odpowiedzieć na to pracownik Riot Axes.

Podkreślił on trzy wpływające na to czynniki, które w dużym skrócie brzmią następująco:

  • Vex będzie kontrolowała mobilne postacie, musi więc czuć się komfortowo na krótszych dystansach.
  • Pasuje to do tematyki postaci i jej cienia.
  • Umiejętność jest zabawna i nie jest najważniejsza, Vex równie dobrze może trzymać się na dalekim dystansie, a jej superumiejętność odnawia się naprawdę długo.

ZOBACZ – Vex – Dokładna prezentacja i opis każdego skilla nowej postaci w League of Legends

Podsumowując, oznacza to, że Vex musi móc skrócić dystans, aby móc zlikwidować mobilne postacie, na które została stworzona jako kontra. Niektórzy porównali ją do Neeko, gdzie jej najsilniejszą obroną przed postaciami walczącymi wręcz jest superumiejętność. Natomiast Vex sama chce się zbliżyć do wrogów, aby ich przestraszyć i zlikwidować, kiedy jej drużyna nawet nie jest w stanie ich trafić.

Czy to dobre rozwiązanie? Tego dowiemy się już niedługo w aktualizacji 11.19, która na oficjalne serwery wyjdzie w środę 22 września.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends