w

Jeszcze Vex dobrze nie weszła do gry, a Riot prawdopodobnie zapowiedział kolejną postać LoLa

Społeczność zastanawia się, czy Riot nie zawarł ważnej informacji w najnowszym zwiastunie swojego serialu.


W ostatnim czasie naprawdę dużo mówi się o animowanym serialu, którego akcja skupia się na losach dwóch znanych bohaterek z LoLa – Jinx i Vi. Animacja od Riotu ma poruszać również ważną kwestię, jaką jest konflikt Piltover z Zaun. Jak wiadomo, miasto, jak i jego znana dzielnica, były kiedyś zjednoczone, ale uległy podziałowi, chociaż nadal ze sobą współpracują. Mimo to nastroje panujące w obu miejscach wskazują na to, że może dojść do wielkiego konfliktu.

Zaledwie wczoraj Riot wypuścił najnowszy zwiastun serialu – Riot wypuścił nowy zwiastun serialu Arcane. Tym razem z okazji 10 rocznicy LPL. Tym razem nie jest to fragment jednej ze scen, jak było to w przypadku poprzednich zapowiedzi. Widać, że filmik w dużej mierze skupia się właśnie na Piltover i Zaun i mieszkańcach obu miejsc.

Fani zauważyli, że podczas krótkiego filmiku zauważyć można pewną tajemniczą postać. Być może wiele osób nawet nie zwróciło na nią uwagi, ale są ci, którzy twierdzą, że jest to zapowiedź najnowszego bohatera LoLa. O co chodzi?

Ukryta zapowiedź najnowszej postaci

Jak wiadomo, Riot lubi dość nieoczywiste zapowiedzi bohaterów. Czasem bywało tak, że informacje o nowej postaci znajdowały się na stronie gry (dla przykładu Jinx, która lubi siać zniszczenie, wiele lat temu ozdobiła stronę przeróżnymi graffiti), innym razem na Summoner’s Rift pojawiały się pewne zmienione elementy graficzne i dźwiękowe, które miały sugerować, że już niedługo do gry zawita nowy bohater. Za każdym razem fani chętnie zgadywali, co oznaczają zapowiedzi i kim będzie nowa postać.

W 2021 roku Riot postanowił nieco zaspokoić ciekawość graczy, informując, że w przeciągu kilku miesięcy pojawią się następujące postacie – champion przypominający Luciana, jednak zaprojektowany pod środkową aleję (dziś wiadomo, że chodziło o Akshana), ponury Yordl utrzymany w mroczniejszym klimacie (Vex, która już niedługo będzie miała swoją premierę) oraz bohater pochodzący z Zaun, który będzie strzelcem.

O tym ostatnim wiadomo było najmniej, a Riot podkreślał jedynie, że ten pojawi się po zakończeniu fabuły związanej z Viego (zobacz: Przeciek ujawnia trzech nowych bohaterów do LoLa. Na jakie linie będą? Wzystko, co o nich wiadomo). Podczas zapowiedzi opublikowano obrazek, który mocno nawiązuje do klimatu wspomnianej dzielnicy Piltover.

Gracze snuli przeróżne teorie. Jedni uważali, że postać nie będzie pochodziła bezpośrednio z Zaun, ale będzie miała zmodyfikowane ciało lub przejdzie jakiegoś rodzaju mutację. Inni twierdzili, że nowy bohater to ktoś powiązany z przeszłością innych championów pochodzących ze wspomnianego miejsca. Nie da się określić, kto miał rację, jednak pewna grupa fanów zauważyła, że w zwiastunie Arcane znajduje się ciekawa postać. O kogo chodzi?

Na udostępnionym przez twórców filmiku można zaobserwować pewną zamaskowaną postać. Jako że ma zakrytą twarz i pojawia się w bardzo dynamicznych ujęciach, trudno ocenić, jakiej jest płci. Tajemniczy bohater pojawia się dwukrotnie – raz przemieszczając się na czymś w rodzaju latającej deskorolki, a później rzucając czymś w kierunku Jinx.

Fragmenty są naprawdę krótkie, ale niektórzy fani twierdzą, że bohater jest istotny dla fabuły, a fakt tego, że atakuje na odległość, może sugerować, że jest strzelcem. Część osób uważa także, że ważny jest element znajdujący się na plecach zamaskowanej postaci.

Na ten moment trudno powiedzieć coś więcej, ale niewykluczone, że Riot chce poinformować swoją społeczność o nowym championie w tak ciekawy sposób. Jak wiadomo, zwiastuny Arcane ogląda ogromna liczba ludzi, ponieważ projekt twórców LoLa jest naprawdę wyczekiwany na całym świecie. Skoro serial porusza tematy związane z Piltover i Zaun, to byłaby to świetna okazja, by obok wątku Jinx i Vi poruszyć także losy nowego bohatera.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends