w

Riotowi przypadkowo wyszedł najlepszy ADC. Studio twierdzi, że jest OP i będzie zmieniać tę postać LoLa

Reklama

Riot twierdzi, że obecnie jest lepszym „strzelcem” niż jakikolwiek ADC.

Reklama

W League of Legends gracze mają do wyboru wiele postaci. Niektóre z nich sprawdzają się dobrze na kilku rolach, jak Vel’Koz na wsparciu i środkowej alei. Podobnie jest z Seraphine mogącą być zarówno magiem z mida, wsparciem jak i strzelcem.

Zdecydowana większość graczy wybiera ją na supporta i nie ma w tym nic złego, ponieważ jej zestaw umiejętności pozwala jej na skuteczną obronę ADC, inicjowanie walk i obijanie przeciwników. Okazuje się jednak, że nie jest to jej najlepsza rola.

Seraphine lepiej sobie radzi w innej roli

Zmiany leczenia, tarcz i wytrzymałości wprowadzone w aktualizacji 12.10 nieco dotknęły śpiewającą wspierającą. Jej wskaźnik wygrywanych spotkań powędrował w dół i obecnie oscyluje w granicy 49,5% i 47,9% na supporcie. Chociaż wynik ten nie jest jeszcze tragiczny, to zdecydowanie lepiej radzi sobie na innych pozycjach. Na środku wygrywa 51,4% gier, a na ADC jest to już 52,2%.

Tymczasem społeczność wciąż decyduje się o wybraniu Seraphine do obrony ADC w ponad połowie meczów, w zależności od dywizji. Diamentowi gracze doceniają jej drugie role, gdzie spędza średnio 50% czasu. Natomiast w żelazie grana jest praktycznie tylko na supporcie i trafia tam w 80% przypadków. Podział ten nie do końca podoba się Riotowi, który chce nieco wzmocnić jej wsparcie, bez zmian na roli prowadzącej.

Reklama

O aktualnych planach na zwiększenie mocy bohaterki na supporcie poinformował Riot RayYonggi na Reddicie:

Poświęciliśmy trochę czasu, aby zastanowić się nad tym, jak ulepszyć wsparcie Seraphine bez wpływu na jej rolę ADC, nic co można ogłosić w tym czasie, ale jesteśmy świadomi próśb od graczy.

Wspominał o tym także Riot August podczas swoich transmisji na żywo w serwisie Twitch. Stwierdził nawet, że obecnie jest nawet „OP” jako ADC.

Video

Seraphine jest dobrym środkowym i OP AP Carry. Jeśli ktoś zgłosi, że grasz Seraphine AP Carry, powinieneś go zgłosić. Ponieważ powstrzymuje szanse twojej drużyny na wygraną, mówiąc ci, żebyś tak nie grał. Seraphine AP Carry jest lepsza niż prawie każdy ADC, jeśli chodzi o jej zdolność do wygrywania gier. Jeśli twoja drużyna chce mieć największą szansę na wygraną, powinna oklaskiwać cię za grę Seraphine na bocie. Powinni mówić: Dziękuje, że gra dobrym magiem na bocie, zamiast złymi postaciami dystansowymi polegającymi na auto atakach. To powinni robić, powinni ci dziękować.

Na ten moment nie wiadomo, jak Riot chce zmienić Seraphine. Być może będzie to wzmocnienie tarczy lub uzdrowienia z ulepszonego „W”, ale o tym gracze przekonają się za jakiś czas.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends