w ,

Rybson nagle kończy streama z informacją o banie na Twitchu “Chyba perma dostałem” [Aktualizacja]

https://www.twitch.tv/rybsonlol_

Rybson, obecnie najpopularniejszy streamer LoLa, może być zbanowany. Jego stream zakończył się informacją o tym, że zostanie zawieszony.


@Aktualizacja

Japczan podczas swojego streama zadzwonił do Rybsona. Okazuje się, że mail pochodzi od “Twitch Stuff” i nie jest automatyczną wiadomością, którą TTV wysyła w przypadku permów, powodem jest c-word, ale nie jest to permanentny ban.

“Ale i co, w tej wiadomości jest napisane, że masz perma bana za to dostać?” – pytał Japczan.

“Nie, perma nie, myślałem, że dostanę perma, tak myślałem, tak z tych wiadomości wywnioskowałem, wiesz.”

Rybson faktycznie myślał, że to już koniec, natomiast z rozmowy z Japczanem wynika, że nie chodzi tutaj o perma.


Oryginalny teskt:

Twitch bardzo rzadko, ale jednak czasami informuje o nadchodzącym banie jeszcze przed jego przyznaniem. Zazwyczaj chodziło wówczas o bany na 24 godziny, ewentualnie kilka dni.

W tym przypadku jest gorzej, Rybson mówi o permanentnym banie. Oczywiście standardowo należy pamiętać, że “permanentny” i “trwały” nie oznacza, że dany streamer już nigdy nie wróci. Twitch rozróżnia bany permanentne, od których można się odwołać i te, które oznaczają definitywny koniec kariery.

Rybson dostał permanentną blokadę?

Kanał Rybsona nadal jest aktywny, jest to dość zaskakująca sytuacja, która w przypadku permów praktycznie się nie zdarza. Obserwując Twitcha przez kilka lat nie spotkaliśmy się z tym, by ktoś dostał maila o permie przed jego “wykonaniem”. Zazwyczaj było tak tylko w przypadku kilkudniowych banów.

Rybson po skończeniu grania w LoLa oglądał na Youtube filmik, czytając jednocześnie jakąś wiadomość. Po chwili słyszymy:

“Chyba bana dostałem. Chyba perma. Chyba perma dostałem. Na Twitchu. Za c-worda, nie wiedziałem, że c-word jest banable, ludzie normalnie mówili c-worda. Ja mówię totalnie poważnie jak coś. Dobra, kończę streama dobra. Będę jutro najwyżej, dam info na Twitterze.”

(Dla streamerów – bezpieczny klip, nie pada tam c-word)

Klip: https://www.twitch.tv/rybsonlol_

W tym temacie jest sporo niewiadomych, czy ban faktycznie zostanie nałożony, od kiedy, czy można się od niego odwołać etc. Rybson jest obecnie TOP 1 w lipcu, jeżeli chodzi o streamowanie League of Legends, jego ban byłby czymś naprawdę zaskakującym.

Streamer opublikował na swoim Twitterze wiadomość, która może wskazywać, że nie chodzi tutaj o perma bez możliwości odwołania.

https://twitter.com/Rybson__/status/1414952352994451457

Trudno tutaj cokolwiek wyrokować, natomiast “jeszcze nie wiem na jak długo”, może oznaczać, że w mailu pojawiło się określenie “trwałe” z informacją, że od decyzji można się odwołać. Wówczas faktycznie nie wiadomo, ile ban będzie trwał. To jednak nic potwierdzonego.