w

Gracze LoLa przejęci nerfem Aurelion Sola uważają, że Riot powinien po prostu go usunąć

Riot Games

Aurelion Sol otrzymuje nerfa, co nie podoba się społeczności.


W League of Legends mamy już prawie 160 postaci, a każda z nich różni się od pozostałych. Chociaż niektórzy bohaterowie radzą sobie dobrze od premiery i zazwyczaj Riot nie ingeruje w nich za mocno, to czasami potrafią wypuścić “niewypał”.

Świetnym przykładem jest Aurelion, który na początku był naprawdę mocny, później otrzymał małego reworka, a aktualnie… ma dosłownie kilku mainów, którzy się nie poddają i dzielnie grają smokiem. Teraz jednak deweloperzy zapowiedzieli nerfy będącego już i tak w złym stanie Gwiezdnego Smoka, co nie podoba się społeczności.

Aurelion Sol nerfiony

Dziś w nocy poznaliśmy listę zmian na następną aktualizację oznaczoną numerem 11.15. Chociaż graczy nie dziwi obecność Viego, Gwen lub Irelii, to jednak Aurelion Sol budzi ogromne kontrowersje.

Dzięki stronie leagueofgraphs.com możemy przyjrzeć się dokładnie jego obecnym statystykom i jak zauważymy, chociaż jego Win Rate jest nieco wyższy, to popularność oscyluje w granicy 1%, co pokazuje, że praktycznie nikt nim nie gra.

Oznacza to, że po tych nerfach prawdopodobnie spadnie jeszcze niżej, a jak zauważają jego fani, wysoki Win Rate nie jest spowodowany tym, że jest bardzo silny, a doświadczeniem graczy, którzy nim grają, bo “albo się go mainuje, albo nigdy nie tyka”.

W specjalnym wątku poświęconym właśnie temu nerfowi społeczność podjęła się dyskusji na temat tego, co chce zrobić Riot. Autor postu porównał Aureliona do Yone, który wciąż nie jest nerfiony, nie ma many, ale za to posiada kilka dashy i jest zwyczajnie broken.

Niektórzy komentujący śmieją się, że najlepiej to, aby Riot usunął Aureliona i nie zawracał sobie nim głowy, a po tym nerfie ostatni gracz bohatera, którego widzieli w sezonie 9, zapewne będzie smutny.

Na ten moment nie wiadomo, jak poważny to będzie nerf i co dokładnie planują zmienić deweloperzy. Być może będzie to legendarne 5 punktów prędkości ruchu lub coś innego i nieznaczącego. Kontrowersje jednak pozostaną i nie wiadomo, kiedy Sol wróci do żywych, oczywiście o ile kiedyś wróci.