w

Samira będzie midem, a nie ADC? Gracze boją się powtórki z Yone po pierwszym gameplayu

Gracze League of Legends podeszli niesamowicie sceptycznie do nowej postaci – Samiry.


Riot ma spory problem, jeżeli chodzi o ostatnie postacie. Społeczność z każdym ostatnim championie dostrzegała coś, co bardzo jej nie odpowiadało. Nie inaczej jest z Samirą, która jeszcze przed swoim wyjściem stała się bardzo kontrowersyjna.

Głównie za sprawą swoich umiejętności i zasięgów. Riot szykował ADC, a póki co wygląda to jak bardzo mocna bohaterka na środkową aleję z potencjałem na TOPa.

Co pokazuje pierwszy gameplay?

Wczoraj Riot ujawnił pierwszy gameplay, ujawniający działanie umiejętności. Warto wspomnieć, że same skille znaliśmy już wcześniej, natomiast brakowało prezentacji ich działania bezpośrednio w League of Legends.

Video

Czego obawia się społeczność. Z opinii na Facebooku, czy Reddicie można wywnioskować, że największy problem pojawia się w przypadku zasięgu. Ten wynosi aż 500 jednostek.

I bet Samira is going to be played as a mid lane assassin and not a bot lane adc from leagueoflegends

Postać wydaje się nie mieć zbyt wielu słabych stron. Jedyne, co może ją powstrzymać przed zmianą roli na takiego TOPa, to brak możliwości ucieczki. To sprawi, że prostą odpowiedzią na Samirę będzie Renekton, czy Darius.

Czy faktycznie jest czego się obawiać? Riot na pewno widzi odzew społeczności, widział reakcje na poprzednie postacie i być może będzie zmieniał przeliczniki jeszcze przed wydaniem Samiry. Mało osób dostrzega także fakt, że w wielu przypadkach nowa postać będzie potrzebować wsparcia swojej drużyny, jak przykładowo przy umiejętności z podrzuceniem.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends