w

Serwer EUW w LoLu ma nowego TOP 1. Jakimi bohaterami gra, na kim ma 70% winrate?

Imponujące osiągnięcie jednego z profesjonalnych graczy.


League of Legends to gra, która zyskała swoją ogromną popularność głównie ze względu na swój potencjał na scenie e-sportowej oraz rozgrywki rankingowe, w których każdy gracz może wykazać się swoimi umiejętnościami.

Fani skupiający się na rywalizacji nieustannie dążą do zdobycia jak najlepszej rangi, a w najwyższej z nich – Challengerze – można znaleźć niewielki ułamek procenta ogólnej społeczności LoLa. Z tego powodu pierwsze miejsce w randze jest tak wyjątkowe i zaledwie garstce ludzi udało się je zdobyć. Do tego grona w ostatnim czasie dołączył jeden z profesjonalnych zawodników teamu EDward Gaming – JunJia.

Najlepszy na serwerze

Profesjonalni gracze nie zawsze skupiają się na rozgrywkach rankingowych w kolejce solo/duo. Rozgrywki, które mają miejsce podczas zawodów, w których rywalizują ze sobą pełne drużyny, znacząco różnią się od tego, co można spotkać w standardowej kolejce, ponieważ dużo większy wpływ na wynik rozgrywki ma zgranie z zespołem.

Nie oznacza to jednak, że zawodowcy nie poradzą sobie w kolejce solo/duo. Ich ponadprzeciętne opanowanie mechanik postaci oraz wysoki refleks często przekłada się również na wyniki w grach rankingowych. Udowodnił to JunJia – rezerwowy jungler teamu EDward Gaming. Udało się mu osiągnąć pierwsze miejsce na europejskim serwerze EUW.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy ten gracz znajduje się na tak wysokiej pozycji, a wielu uznałoby, że nie jest to jego największe osiągnięcie. W lutym tego roku udało mu się trafić na to samo miejsce w rankingu, jednak na serwerze koreańskim, który postrzegany jest jako ten reprezentujący najwyższy poziom rozgrywki.

Jakich bohaterów JunJia wykorzystał do zdobycia pierwszego miejsca w Challengerze tym razem?

Gracz rozegrał około 350 gier, z czego znaczącą większość z nich zwyciężył. Jego win ratio wynosi imponujące, jak na tak wysoki poziom rozgrywki 63%. Aż 105 gier rozegrał jako Qiyana, która, co zaskakujące, ma bardzo niski współczynnik wygranych – w jungli zwycięża zaledwie nieco ponad 45% swoich gier. JunJia osiągnął nią win ratio rzędu 70%, co tylko pokazuje, jak istotne jest opanowanie zestawu bohatera.

Na kolejnych miejscach można znaleźć Viego, Talona i Gravesa. W każdym przypadku gracz radzi sobie rewelacyjnie, a w większości z nich osiąga współczynnik wygranych na poziomie bliskim 70%.