w

Sieje spustoszenie na Summoner’s Rift. Gracze błagają o nerfy, a nawet całkowite usunięcie smoka

Fani LoLa uważają, że wprowadzenie Chemtech Dragona było złym pomysłem. Czy powinien zostać usunięty?


Gdy około miesiąca temu ogłoszono to, co pojawi się w przedsezonie, wielu graczy złapało się za głowę. Pośród różnych nowości i zmian znalazły się dwa nowe typy smoków – Chemtechowy i Hextechowy. To, co dawały dusze wspomnianych dragonów, było dla niektórych fanów niepotrzebnym udziwnieniem, które wcale nie sprawia, że gra będzie ciekawsza, ale po prostu stanie się frustrująca.

Dziś wiadomo, że jeden ze smoków jest zdecydowanie przesadzony, a zdobycie jego duszy wywraca mecz do góry nogami. O co dokładnie chodzi? Dlaczego społeczność jest tak poirytowana?

Prośby o szybkie nerfy

Pośród opisów przedsezonowych nowości, dusza Chemtechowego Smoka była opisywana jako najdziwniejszy dodatek na Summoner’s Rift. Część osób od razu uznała, że jest to przesadzony cel, który sprawi, że pewne zasady LoLa zostaną zaburzone. Od momentu pojawienia się nowego Dragona na mapie umieranie nie jest już tak straszne, a wizja nie działa tak, jak wcześniej. Tak krótki opis wystarczy, by pokazać, czemu nowy smok jest znienawidzony przez społeczność.

Gracze narzekają, że Chemtechowy Smok rujnuje im grę oraz wrzucają przeróżne statystyki, które udowadniają, że mają rację. Społeczność prosi Riot o natychmiastowe nerfy, ponieważ według niektórych gra nie daje już żadnej satysfakcji.

Trzeba przyznać, że dusza Chemtechowego Smoka jest wyjątkowa. Do tej pory w League of Legends nie było możliwości grania chwilę po śmierci jako duch czy zombie. Czasem te cenne chwile po zabójstwie mogą odwrócić los całej walki i niejeden gracz się o tym boleśnie przekonał.

Jeden z fanów napisał:

Mam mieszanie uczucia, jeśli chodzi o obecny przedsezon. Podoba mi się smok Hextech. Jest ciekawy pod względem projektu, a bramy są zabawne. 

Chemtech za to jest po prostu zły. Wygląda brzydko, jego dusza jest zwyczajnie szalenie frustrująca. Riot, usuńcie go lub przeróbcie!

Nie trudno zrozumieć społeczność, ponieważ wprowadzenie Chemtechowego Dragona faktycznie sporo miesza w rozgrywce. Do tej pory śmierć w walce oznaczała porażkę i konieczność oglądania reszty walki w czarno-białych barwach. Wyjście z teamfightu na resztce zdrowia wzbudzało wiele emocji, ale było też bardzo satysfakcjonujące.

Dziś bonusy od nowego smoka mogą to wszystko wywrócić do góry nogami. Dusza Dragona wesprze bohaterów, którzy mają mało zdrowia, dzięki czemu będą zadawać większe obrażenia.

Dużą zmianą są także strefy w jungli, które zapewniają kamuflaż. Każdy wie, że wizja na Summoner’s Rift jest niesamowicie ważna, więc zaburzanie jej może być frustrujące. Gracze muszą teraz bardzo uważać i dbać o to, by posiadać w swoim ekwipunku Totem Kontroli.

Dusza Chemtech Dragona ma ponad 95% współczynnik wygranych, co jest niepokojące. Fani masowo proszą Riot o nerfy i mają nadzieję, że twórcy LoLa w końcu coś z tym zrobią. Niektórzy mówią wprost, że wprowadzenie takiego smoka było błędem i nowe pomysły Riotu po prostu psują grę.