w

Błędów Talona jest tyle, że za chwilę będzie można pisać o tym książkę. Riot musiał to zauważyć

Co jest nie tak z Talonem? Ile błędów naliczył się jeden z jego graczy?


Dla graczy League of Legends błędy nie są czymś nowym. Wiele z nich trafia do sieci, gdzie fani często dzielą się klipami ze swoich rozgrywek, w których napotkali jakieś problemy. Niektóre z nich są co najwyżej zabawne, a inne potrafią sporo namieszać. Często tego typu błędom przygląda się popularny Youtuber – Vandiril, jednak tym razem inny gracz postanowił wypisać wszystkie problemy, które dotykają Talona.

Jak bardzo pobugowany jest Talon?

Kiedy myśli się o najbardziej pobugowanych postaciach z pewnością pierwszymi myślami są championi, jak na przykład Viego czy Mordekaiser. Co ciekawe Yorick – jeden z bohaterów, który jest przez Riot dosyć często pomijany – doczekał się 28 stronicowego dokumentu, traktującego o błędach, które można napotkać, grając nim (Najbardziej zbugowana postać w historii LoLa? Gracze zgromadzili ponad 20 stron z błędami).

Użytkownik o nicku TH3RM4L33 podzielił się znacznie krótszą, jednak dalej imponującą, listą błędów, które napotkał, grając swoim ulubionym championem – Talonem. Wraz z precyzyjnym opisem opublikował również filmik, który pokazuje każdy wymieniony błąd.

 1. Zdolności nakładają fałszywy znak Blade’s End nawet jeśli zdolność została zablokowana spell shieldem lub sparowana przez Fiorę. Błąd ten wystepuje od momentu reworku w patchu 6.22.
 2. Zdolność Noxian Diplomacy na bliskim dystansie wchodzi na cooldown w momencie rozpoczęcia castowania nawet przed zadaniem obrażeń. Jest to błędne  rozwiązanie dla skilla o jednym celu z cast time’em, ponieważ jeśli cel stanie się niedostępny (zginie, zniknie, stanie się nietargetowalny, niewrażliwy, wyjdzie z zasięgu lub wizji, etc.), czar zostanie na cooldownie. Żadna inna zdolność tego typu nie działa w ten sposób. Błąd występuje od patcha 11.1, który sprawił, że skill nakłada stack Łzy Bogini.
 3. Skill Assassin’s Path jest przerwany przez przemieszczające przeciwnika skille, nawet jeśli champion jest chroniony przez spell shielda. Błąd występuje od reworku Talona w patchu 6.22.
 4. Ostrza zdolności Shadow Assault znikną, kiedy cel stanie się nietargetowalny lub zniknie. Błąd występuje od reworku Talona w patchu 6.22.
 5. Czas odnowienia Noxian Diplomacy castowanego na dystans jest dłuższy o około 0,4 sekundy, niż powinien, ponieważ cooldown resetuje się, kiedy zdolność zada obrażenia. Błąd występuje od patcha 11.1, który sprawił, że skill nakłada stack Łzy Bogini.
 6. Castowane na dystans Noxian Diplomacynie podąża prawidłowo za swoim celem. Czasami podąża za nim, tak jak powinno, czasami nie, a czasami tylko częściowo. Regułą jest jednak to, że podążanie zawsze skończy się porażką, kiedy Talon straci wizję na swoim celu. Błąd występuje od reworku Talona w patchu 6.22.
 7. Shadow Assault może zostać recastowane przy pomocy Q, nawet jeśli Noxian Diplomacy nie jest jeszcze dostępne (na przykład bohater znajduje się pod wpływem CC). Błąd występuje od reworku Talona w patchu 6.22.
 8. Shadow Assault anuluje movement bohatera, kiedy zostanie użyte podczas castowania zdolności Rage. Anuluje również melee Noxian Diplomacy. Błąd występuje od patcha 8.9.
 9. Assassin’s Path czasami nałoży cooldown na ścianę, która znajduje się w pobliżu miejsca lądowania bohatera. Błąd występuje od patcha 8.10, kiedy zdolność otrzymała bugfix.
 10. Czas odnowienia w opisie zdolności Noxian Diplomacy oraz Assassin’s Path nie aktualizuje się z Ability Haste. Ponadto czas odnowienia Assassin’s Path ma stały czas odnowienia 2 sekund, co nie pokrywa się z opisem zdolności, który mówi o braku cooldownu. Błąd występuje od aktualizacji 10.18, kiedy poprawiono opisy umiejętności.
 11. Ostrza Shadow Assault wizualnie pojawiaja się w mniejszym obszarze, a następnie teleportują się do swojej docelowej pozycji w swojej sekundowej animacji. Błąd występuje od patcha 9.2, kiedy zdolność została poprawiona tak, aby Sylas mógł korzystać z niej przy pomocy swojej superumiejętności.

W wątku wypowiedział się jeden z pracowników Riotu – Riot_Koyuncu. Oznajmił on, że przyjrzy się problemom Talona.

Dzięki za wyczerpującą listę – przyjrzę się temu.

Na ten moment nie wiadomo, co mogą obejmować poprawki Talona oraz czy twórcom uda się wyeliminować wszystkie błędy. Rioter obiecał jednak, że przyjrzy się wymienionym i pokazanym wyżej problemom, więc poprawki za jakiś czas powinny ujrzeć światło dzienne.