w

Wszyscy przegapili, że nowe opowiadanie Malzahara ujawnia nowego dżunglera do LoLa?

Pojawiło się kolejne opowiadanie, które porusza tematy Shurimy i Pustki. Z jakiego powodu zainteresowało graczy?


Biografie bohaterów z Summoner’s Rift oraz niezależne teksty, które uzupełniają fabułę poszczególnych regionów, to kopalnia wiedzy o lore. Tego typu opowiadania zawierają wiele nowych postaci, które normalnie nie pojawiają się w grze, ale są w interesujący sposób powiązane z championami z LoLa. Bywa i tak, że wydany tekst to zapowiedź jakiegoś wydarzenia czy nowego bohatera, choć nigdy nie jest to przedstawiane dosłownie. Nierzadko po publikacji nowego opowiadania fani tworzą dziesiątki teorii na temat tego, co Riot chciał przekazać.

Jakiś czas temu wydano opowiadanie o dziewczynie, która była powiązana z dzieciństwem Akali. Długo myślano, że jest to zapowiedź nowego ADC, ponieważ wiele elementów świetnie zgrywało się ze słowami Rioterów na temat nadchodzącego strzelca.

O co chodzi z opowiadaniem o Malzaharze? O kim wspomina ten tekst i dlaczego tak wielu graczy cieszy się po przeczytaniu tej historii?

Nowe opowiadanie – “Uczta Proroka”

Mimo że Pustka czy Shurima nie są najpopularniejszymi regionami Runeterry, to mają wielu oddanych fanów, którzy uwielbiają bohaterów powiązanych z tymi miejscami. Co prawda od dawna nie pojawił się żaden bohater, który były potworem z Voidu, na co narzekano wielokrotnie (zobacz: Koniec z ludzkimi postaciami w LoLu? Społeczność błaga wręcz Riot o większą ilość potworów, Gracze narzekają na brak potworów jako postaci. LoR pokazuje, jak mógłby wyglądać nowy bohater LoLa).

Co w opowiadaniu o Malzaharze przykuło uwagę graczy? “Uczta Proroka” opowiada o pewnym uchodźcy, którego nazywa się Meir. Człowiek ten ucieka z Noxus, ponieważ jak wspomina “za uderzenie oficera czeka go kara śmierci”. Bohater dostał się na pustynie Shurimy, wierząc, że gdzieś tutaj znajdzie ludzi, wśród których uda mu się ukryć.

Już na samym początku opowiadania przeczytać można, że:

Za dnia kultyści wrzucają do dziury zwierzęta hodowlane. Wrzucają do dziury siebie nawzajem. Czasem sami do niej skaczą.

Z tego, co Meir słyszał, dziura na to reaguje i stale rośnie, więc więcej kultystów może wrzucać w nią zwierzęta i ludzi, żeby dalej rosła. Ten okropny schemat ma się powtarzać, dopóki dziura nie będzie dość duża, by zmieściło się do niej coś wielkiego. Może miasto.

Wiele wspomina się o tajemniczych kultystach, którzy czczą potężną, tajemniczą siłę, która znajduje się pod piaskami Shurimy. Wielka dziura to przejście do tak zwanej Pustki. Potwornego miejsca, które zabrało życie setkom osób.

Bohater opowiadania napotyka grupę tajemniczych ludzi, którzy uznają, że jest jednym z wyznawców i przybył na spotkanie z “prorokiem”. Mężczyzna kłamie, ponieważ obawia się, że kultyście zareagują negatywnie, jeśli przyzna, że wcale nie wyznaje tego, co oni. Jeden ze zgromadzonych mówi wtedy:

Jesteś nowy! Nowy w bezimiennym mieście. Jak wielu innych. Niektórzy poszukują proroka. Inni niczego nie szukają. Nie ma różnicy. Nie trwóż się, przyjacielu. Wkrótce, wkrótce zrozumiesz. Prorok wskaże ci drogę.

W pewnym momencie opowiadania pojawia się zapowiadany prorok, a jest nim znany wszystkim graczom Malzahar. Meir czuje, że coś jest nie tak, ale nie może przewidzieć tego, co stanie się już niedługo.

Prorok okutany w szale i szaty pokryte symbolami starej Icathii. Stoi boso, a jego dłonie zastygły w potężnym uścisku, jakby chciał odegnać jakieś olbrzymie stworzenie. Twarz zasłania mu długi, fioletowy materiał, a na głowie…

Prorok przemawia do kultystów, a jego słowa wwiercają się w umysł Meira. Ten wie, że powinien uciekać, ale znalazł się w potrzasku. Malzahar przemawia do wyznawców i przygotowuje ich na coś wielkiego. W pewnym momencie bohater opowiadania zauważa coś dziwnego.

Znów dostrzega Malzahara, za którym unosi się zbyt wielki kształt; dlaczego jest tak wielki; dlaczego ona…

…Ona?

Chwilę po widowiskowej przemowie proroka Pustki wszyscy zgromadzeni giną, wrzuceni w sam środek Voidu. Ostatnie chwile Meira to przerażające obrazy:

Niektórzy kultyści zawisają w powietrzu, z ich skóry wypryskują mroczne, lśniące wykwity, a potem zasysają ich falujące ściany dziury. Kolejnych rozrywają na strzępy szybkie ławice dziwnych, mieniących się ryb. Niektórzy wydają z siebie wrzask, który po chwili cichnie, jakby ich nagle wymazano.

Nowa junglerka z Pustki?

Po przeczytaniu opowiadania “Uczta Proroka” wielu graczy stwierdziło, że jest to mała zapowiedź kolejnej postaci, która ich zdaniem – będzie wybłaganym przez społeczność potworem z Voidu.

Według zwolenników tej teorii, wspomniana “ona”, którą Meir widział za plecami Malzahara, to właśnie nowy bohater, który trafi na Summoner’s Rift.

Tak naprawdę nie da się powiedzieć o tym champione zbyt wiele. Niektórzy uważają, że będzie to postać płci żeńskiej, choć jest możliwe, że Meir nazwał ten byt “ona”, ponieważ chodziło mu o tajemniczą postać/materię.

Niektórzy twierdzą, że cały opis wskazuje na nowego bohatera, który będzie pochodził z Pustki i będzie rosnąć w trakcie gry lub po zdobyciu zabójstwa (być może coś podobnego do Cho’Gatha?). Dodatkowo postać może mamić umysły innych championów, tak jak pomieszała w głowie Meirowi.

Oczywiście nie można zakładać, że fanowska teoria jest w 100% trafna. Być może to, co widział mężczyzna w opowiadaniu było urojeniem wywołanym przez słowa Malzahara, a może wspomniany kształt był uosobieniem siły z Pustki, symbolem lub nawiązaniem do tego, co znajduje się głęboko pod piaskami Shurimy.

Nie ma w tym jednak nic dziwnego, że fani Voidu cieszą się z tej teorii, ponieważ czekają na nowego bohatera z tego miejsca już od kilku lat. Warto zaznaczyć, że ostatnim potworem z Pustki była Rek’Sai, którą wydano 11 grudnia 2014 roku.