w

Singiel zespołu K/DA z LoLa – POP/STARS pokrył się złotem. Riot ma co świętować

Wielkie osiągnięcie znanego zespołu z League of Legends – pierwszy singiel pokrył się złotem.


Znany zespół z LoLa, w którego skład wchodzą Ahri, Akali, Evelynn i Kai’Sa, zdobył kolejne osiągnięcie. Tym razem chodzi o ich pierwszy singiel – POP/STARS, który zachwycił milionów fanów na całym świecie.

Kolejne osiągnięcie K/DA

Znany girls band z LoLa wydał dwa wspólne teledyski w 2018 i 2020 roku – POP/STARS oraz MORE (poza nimi pojawiły się także mniejsze solowe klipy m.in. z Evelynn i Ahri w roli głównej). Obie topowe piosenki okazały się wielkimi hitami. Pierwszy z nich aktualnie ma ponad 450 milionów wyświetleń na YouTube.

Wirtualna grupa śpiewa głosami znanych gwiazd. Głosów Ahri i Akali użyczyły Miyeon i Soyeon ze słynnej koreańskiej grupy (G)I-DLE. Głosu Evelynn udzieliła Madison Beer, a głos Kai’Sy podkładała Jairy Burns.

K/DA po raz pierwszy zadebiutowały na żywo w Mistrzostwach Świata League of Legends 2018 i od tego czasu stały się światowym fenomenem.

Oprócz piosenek Riot oczywiście wydał skórki z motywem zespołu, które szybko stały się szalenie popularne. Nie tylko w wersji podstawowej, ale również prestiżowej.

Zaangażowanie w projekt K/DA było tak duże, że Riot podjął współpracę ze znanymi markami takimi jak: Louis Vuitton, Logitech i UNIQLO, aby wypuszczać serie tematycznych gadżetów – sprzęt komputerowy, akcesoria do telefonów, ubrania i nie tylko.

RIAA, znane również jako Recording Industry Association of America, nagradza albumy i teledyski za ich sprzedaż i transmisje. Zwykle nagrodą jest złota lub platynowa płyta, która jest ogromnym zaszczytem wśród artystów i muzyków.

Grupa K/DA została niedawno nagrodzona Złota Płytą za teledysk do POP/STARS. Jest to ogromny zaszczyt nie tylko dla osób zaangażowanych w produkcję piosenki, ale także dla całego Riot Games.

Riot stworzył osobne studio muzyczne, które zajmuje się zarządzaniem trzema różnymi wirtualnymi grupami. Oprócz K/DA istnieją również Pentakill i True Damage, które są również tworzone przez bohaterów z League of Legends.

Oprócz piosenek czy teledysków, Riot stworzył także ogromną ilość treści związanych z członkiniami zespołu. Bohaterki udzielały wywiadów, pojawiały się w krótkich klipach zapowiadających piosenki, miały własny komiks i tak dalej.

Zaangażowanie w zespół widać także po jego kontach społecznościowych, które były regularnie aktualizowane i rozbudowywane.

Widać, że cały włożony w to trud się opłacił.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends