w

Skiny z serii Mafia musiały zostać zmienione przez wrażliwość włoskich graczy, Riot podaje dokładny powód

Riot Games

Włoscy gracze przyczynili się do zmiany nazwy skórek do kilku bohaterów League of Legends.


Kilka dni temu pisaliśmy o zmianach nazwy serii skinów Mafia z 2013 roku na Crime City. Gracze spekulowali i zastanawiali się nad powodem tej decyzji. Pomimo wielu teorii z Wild Rift i cenzurą podobną, jak na Azjatyckich serwerach, przyczyna jest całkowicie inna.

Crime City zamiast Mafia

Zaniepokojona usunięciem cygara Gravesa i zakryciem części ciała Evelynn na splash arcie, społeczność zaczęła poważnie zastanawiać się nad powodem kolejnych zmian. Niedawno na serwerach testowych zastąpiono nazwy praktycznie wszystkich skórek Mafia na Crime City. Pominięto jedynie Brauma, ale ten prawdopodobnie również zmieni pierwotną nazwę.

ZOBACZ – Riot o tematyce przyszłych skórek Syndry z League of Legends. Będą poważniejsze skiny?

Według niektórych łagodzenie gry spowodowane jest wyjściem mobilnej wersji League of Legends, oficjalnie nazwanej Wild Rift. Jeszcze jedni twierdzą, że Riot szykuje nową serię, ale prawda jest zupełnie inna.

Lider zespołu do spraw narracyjnych i tematycznych skórek przyznał, że jest to kwestia wrażliwości kulturowej włochów. To właśnie tam powstała pierwsza grupa przestępcza zwana Mafią, czego wstydzą się mieszkańcy tego państwa.

Była to prośba włoskich graczy, którzy nie czuli się dobrze z terminem „mafia”.

Komentujący wpis nie przyjęli tej informacji dobrze i zaczęli zastanawiać nad innymi nawiązaniami. Do usunięcia na ten moment zgłoszono:

  • Francuski akcent Fiory
  • Husarza Xina
  • Oktoberfest Gragasa
  • Skórki świętujące chiński nowy rok

Być może w niektórych przypadkach deweloper faktycznie mógłby zrezygnować z dodatków i połączeń kulturowych, jeżeli wystarczająca liczba graczy z danego kraju podpisałaby petycję.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends