w

Stremerka drużyny T1 ukarana za kibicowanie ich przeciwnikom w LoLu. To się stało naprawdę

Riot Games

Streamerka ukarana za popieranie przeciwnej drużyny w League of Legends.


Wiele większych drużyn w League of Legends posiada swoich własnych streamerów, którzy prowadzą transmisje na rzecz danego zespołu. Mogą oni również komentować mecze, co wykorzystała T1 JisooGirl.

Jednak okazało się, że nie wspiera ona swoich kolegów z drużyny, a kibicuje ich przeciwnikom. Nie spodobało się to fanom T1, a władze drużyny szybko ją ukarały za to przewinienie.

T1 JisooGirl kibicuje KT

Zapewne doskonale znacie takie gwiazdy sceny e-sportowej jak LS lub Wolf. Są to streamerzy w barwach T1, którzy mogą komentować mecze na oficjalnych kanałach LCK. Podobnie jest z JissooGirl, która również należy do T1 i korzysta z możliwości komentowania spotkań.

Prawdopodobnie jednak nie zdawała sobie ona sprawy z tego, że musi kibicować drużynie, do której należy. Trudno jest więc dziwić się, że jej wypowiedź w meczu T1 vs KT wywołała tak ogromną falę oburzenia wśród fanów T1.

Ważne jest to szczególnie teraz, kiedy Koreańczycy zmagają się z brakiem formy i nie odnoszą już takich sukcesów, jak kilka lat temu. Co jednak powiedziała streamerka, że społeczność poczuła się urażona?

Podczas transmisji T1 vs KT, została zapytana o to, która drużyna wygra mecz. Odpowiedziała wtedy: “Preferuję graczy z lewej strony” i chodziło o KT. Swoje poparcie dla przeciwników T1 demonstrowała dalej podczas meczu, a gdy spotkanie się zakończyło, spytano ją, dlaczego nie kibicowała T1, odpowiedziała wtedy: “Dlaczego muszę im kibicować?”.

Zachowanie streamerki i komentatorki wcale nie spodobało się fanom zespołu, którzy nie ukrywali swojego oburzenia. Uznali oni, że JisooGirl gryzie rękę, która ja karmi. Proceder nie uniknął również władzom drużyny. Wydali oni oficjalne oświadczenie, w którym przepraszają fanów i zabierają 50% dochodów JisooGirl oraz odcinają ją od streamerów na 10 dni. Dodatkowo podjęte zostaną działania, aby taka sytuacja nie miała miejsca ponownie.

Czy JisooGirl zrozumiała, co zrobiła? Prawdopodobnie tak. Napisała również odręcznie list do fanów T1, w którym przeprasza ich za swoje zachowanie i opublikowała go w mediach społecznościowych.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends