w

Sylwester Wardęga wymyślił nową taktykę z potkami w LoLu, która mogłaby zdziwić nawet Riot

Riot Games / Wardęga

Uczący się grać w League of Legends Sylwester Wardęga znalazł nową taktykę, która nie do końca działa, ale jednocześnie jest przepiękna.


League of Legends jest bardzo złożoną grą. Szczególnie dla osób, które dopiero wkraczają w ten świat. Mnogość postaci, mechanik, dostępnych rozwiązań i ciągłe aktualizacje – zdecydowanie to wszystko nie pomaga, by zrozumieć świat Ligi.

Doskonałym tego przykładem jest Sylwester Wardęga – znany głównie z Youtube, kiedyś pranków, dzisiaj commentary. Sylwester nie tyko komentuje to, co dzieje się w sieci, ale także od jakiegoś czas gra w League of Legends. Podczas jednej z ostatnich transmisji dość mocno zaskoczył graczy swoim nietypowym pomysłem.

“Sprzedam buty, kupię wszystkie potki”

Oprócz 6 slotów na przedmioty, w League of Legends gracze mogą kupić także potkę wzmacniającą obrażenia AD, AP lub HP. Zazwyczaj dzieje się to w ostatniej fazie gry, kiedy wszyscy posiadają już pełny ekwipunek przedmiotów. Powodem jest to, że kosztuje 500 sztuk złota, działa 5 minut i nie wymaga pustego slota, aby się w nią zaopatrzyć.

Sylwester Wardęga raczej tego nie widział. Youtuber zaprezentował widzom swoją nową taktykę podczas jednego z ostatnich streamów. Postanowił sprzedać buty, aby zakupić 3 potki i je wypić czyniąc z Warwicka maszynę nie do zlikwidowania.

W tym przypadku “naje***y Warwick” nie wyszedł na tym tak źle. Pomijając fakt, że stracił zamiast 500 sztuk złota prawie 2000, to ostatecznie odkupił buty i pozyskał efekt czerwonego eliksiru. Warto natomiast wiedzieć, że można ją kupić bez konieczności zwalniania jednego miejsca w ekwipunku. Wtedy odpali się ona automatycznie. Dodatkowo działa tylko jedna, najpóźniej kupiona, w danym momencie, więc nabycie trzech jest stratą golda. Chociaż w tej fazie gry, nie ma ono już tak ogromnego znaczenia.