w

Szczegółowe informacje o nowych ograniczeniach rankingowych w League of Legends

Co warto wiedzieć o nowych karach za niewłaściwe zachowanie w LoLu? Czym są ograniczenia rankingowe?


W ostatnim czasie Riot kilkukrotnie poruszył temat nowych kar w League of Legends, które obejmują ograniczenie dostępu do rankedów. Początkowo wspomniano, że taki pomysł w ogóle chodzi po głowie.

Z czasem potwierdzono, że nowe kary faktycznie trafią do gry i dziś wiadomo, kiedy tak się stanie. Warto dowiedzieć się, na czym konkretnie polegają ograniczenia rankedów, kogo dotyczą i co można z nimi zrobić.

Nowe ograniczenia rankingowe

Czym się ograniczenia rankingowe w League of Legends?

Ograniczenia rankingowe są nakładane za powtarzające się lub poważne naruszenia naszego regulaminu. Uniemożliwiają one dołączanie do kolejek rankingowych do czasu rozegrania określonej liczby gier nierankingowych. Aby móc powrócić do kolejek rankingowych, trzeba będzie rozegrać pięć meczów, przestrzegając naszego Kodeksu Postępowania . 

Ograniczenia rankingowe są nakładane obok innych kar. To znaczy, że można zostać jednocześnie objętym opóźnieniem kolejki, ograniczeniami na czaciei ograniczeniami rankingowymi.

Ograniczenia rankingowe mogą być nakładane nawet za działania wykonane w meczach nierankingowych. Jeśli zweryfikujemy dodatkowe wykroczenia podczas rozgrywania wymaganych meczów nierankingowych, utracisz swoje postępy i będziesz potrzebować ponownego rozegrania pięciu wymaganych meczów nierankingowych, aby odzyskać dobrą reputację.

Jak usunąć ograniczenia rankingowe?

Jedynym sposobem na usunięcie z konta ograniczeń rankingowych jest rozegranie przypisanej liczby meczów nierankingowych. Pamiętaj, że zaliczone zostaną tylko niektóre tryby gry, zgodnie z poniższą listą:

AKCEPTOWANE TRYBY GRY

 • Wybór w ciemno
 • Wybór draftowy
 • ARAM
 • Rotacyjne tryby gry: URF, Superksięga Czarów itd.

NIEAKCEPTOWANE TRYBY GRY

 • Niestandardowe gry
 • Tryb samouczka/treningowy
 • Arena
 • TFT (i wszelkie powiązane tryby) lub inne mecze poza League w kliencie
 • Razem przeciw SI
 • Wszystkie tryby starć

Rozegranie wyznaczonej liczby gier jest jedynym sposobem na usunięcie tych ograniczeń i ponowną grę rankingową – nie ma limitu czasu.

Jak można sprawdzić, ile gier trzeba rozegrać, aby usunąć ograniczenia?

Liczbę meczów, które musisz rozegrać, aby odzyskać dobrą reputację, zobaczysz po raz pierwszy, otrzymując powiadomienie o karze (poprzednio „Karta reformy”). Następnie otrzymasz powiadomienie o pozostałych do rozegrania meczach nierankingowych, w następujących przypadkach:

 • Po wejściu do lobby
 • Podczas próby wybrania gry rankingowej
 • Po najechaniu kursorem na symbol ostrzeżenia warning icon.png nad ikoną gracza na ekranie podglądu profilu w kliencie.

ranked-restrictions.png

„Nałożono na mnie ograniczenia rankingowe po zhakowaniu konta” – co robić?

Zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się, że udało ci się odzyskać konto, aby zapobiec dalszym szkodom. To także dobry moment, by wspomnieć o potencjalnym usunięciu wszelkich ograniczeń, które zostały nałożone, gdy konto było poza twoją kontrolą.

Co się stanie, jeśli nieaktywny gracz (AFK), spowoduje wcześniejsze poddanie podczas jednego z meczów rankingowych?

Wcześniejsze poddanie się nie wpłynie na zaliczenie meczu do liczby wymaganych meczów członkom obu drużyn. Mecz nie zostanie jednak zaliczony graczowi, który był nieaktywny (AFK).

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends