w

Ta bohaterka z LoLa jest obecnie najczęściej wygrywającym bot lanerem. Wyróżnia się też w inny sposób

Reklama

Ta postać ma najwyższy współczynnik wygranych na bocie, a jednocześnie robi najniższe obrażenia w swojej roli.

Reklama

Zapewne wielu graczy zapytanych o to, co jest istotne w dobrym graniu ADC, odpowie, że obrażenia zadawane przeciwnikom. W końcu to głównie na tym polega rola bot lanera. Duża ilość damage’u kojarzy się sporej liczbie ludzi z wysokim współczynnikiem wygranych. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak musi być.

W League of Legends obecnie najczęściej wygrywającym bot lanerem jest postać, która jednocześnie robi najniższe obrażenia ze wszystkich ADC. Wynika to z tego, że jest to bohaterka, która mocno odróżnia się od innych championów widywanych na dolnej alei.

Seraphine na dolnej alei w LoLu

Seraphine to bohaterka, która wywołała ogromne poruszenie, gdy pojawiła się na Summoner’s Rift. Można śmiało powiedzieć, że była wtedy jedną z najbardziej znienawidzonych postaci w całym League of Legends. Dziś wciąż wiele osób jej szczerze nie lubi. Nie można jednak zaprzeczyć, że bardzo dobrze radzi sobie na dolnej alei.

Według strony U.GG Seraphine ma obecnie najwyższy win rate ze wszystkich ADC (53,75%, choć na innych stronach ze statystykami można spotkać nawet wynik przebijający 54,5%). Co ciekawsze, jest ona jednocześnie bohaterką, która zadaje najniższe obrażenia – średnio 16 632 obrażeń na grę. Dla porównania, drugim bohaterem z najniższym damage’em jest Nilah, która robi średnio 17 093 obrażeń na mecz.

Reklama

Seraphine jest wyjątkowa w roli bot lanera, ponieważ jest postacią, która może skutecznie ochraniać swoją drużynę dzięki swojej naturze enchantera. W połączeniu z innymi bohaterami, które spełniają podobną funkcję, takimi jak Sona, Nami czy Senna, Seraphine może radzić sobie naprawdę świetnie w roli ADC.

Oczywiście wciąż dominującą rolą bohaterki jest support, na którym pojawia się w 63%. W roli wsparcia radzi sobie jednak nieco gorzej, ponieważ jej win rate spada do około 50,9%.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends