w

Tak, to jest League of Legends w 2022 roku. Tyle, że większość graczy nigdy się o tym nie dowie

League of Legends zmienia się bardzo mocno, jeżeli chodzi o metę, balans postaci, ale niektóre elementy rozgrywki kompletnie się nie zmieniają. A szkoda, bo potencjał jest ogromny.


“Nowości” w League of Legends skupiają się bardzo mocno na kwestiach stricte związanych z rozgrywką, ewentualnie klientem i kontami graczy. Tymczasem społeczność LoLa patrzy na Epic i zastanawia się, jakby to było, gdyby Riot również zatrząsłby czasami czymś więcej.

W LoLu są Przedsezony, które często wywracają LoLa do góry nogami, ale właśnie pod względem czystej rozgrywki. I choć wiadomo, że stanowisko Riotu mówi, że się nie da i jest to niemożliwe do wykonania w poprawny sposób, to gracze pokazują, jakiej nowości by chcieli.

Project Rift w LoLu

Społeczność LoLa dzieli się na kilkadziesiąt różnych, mniejszych nisz. Jednym odłamów graczy jest społeczność moderska, która choć głównie zajmuje się customowymi skinami, to czasami wypuszcza coś więcej.

Kiedyś pisaliśmy już o kilku wersjach map, które nadają Summoner’s Rift zupełnie innego klimatu. I w momencie, gdy Riot rezygnuje z rozwijania innych wersji SR, gracze cały czas pchają swoje projekty do przodu.

Najnowszym “eventem”, który przykuwa uwagę graczy i zapewne samego Riotu jest “Project Rift”, czyli próba stworzenia Summoner’s Rift w wersji typowo związanej z wydarzeniem Project. Jak to wychodzi?

Na tyle ciekawie, że trudno doszukać się tu League of Legends. Gdyby ktoś wysłał Wam takie screeny, to za nic w świecie nie powiedzielibyście, że to LoL.

Dopiero nałożenie interfejsu i niektórych elementów z Lola daje poczucie, że faktycznie jest to League of Legends.

Czy LoLa można tak zmienić? Jak najbardziej. Pojawi się jednak największy problem, czyli czytelność rozgrywki. Co innego, gdy gra na tym kilka osób, a co innego, gdy ludzie masowo wykorzystują bardziej zaciemnione miejsca, gorzej widoczne przejścia etc.

Na pewno ciekawie jest obserwować coś takiego, szczególnie, że ludzie nie mają pojęcia, że w ogóle coś takiego powstaje. Podobnie jest z resztą ze skinami z serii Project.

Jest tego naprawdę dużo, choć wiedza graczy LoLa jest na ten temat raczej mała. Wszystko przez to, że nadal można za to w teorii dostać bana.