w

Tak wygląda nowy klient Riotu, który ma złączyć wszystkie gry. Czy zastąpi obecny, kiedy wejdzie?

W sieci pojawiła się ciekawa informacja o nadchodzącym kliencie Riotu. Jak to będzie wyglądać?


Twórcy tak znanych tytułów jak League of Legends, TFT, LoR czy Valorant ogłosili, że nadchodzi nowy klient Riot. Jak można się domyślić, będzie to zupełnie nowy sposób na połączenie wszystkich wspomnianych gier produkowanych przez Riot Games.

W przypadku ogłaszania tak istotnych informacji, społeczność często zadaje masę pytań – “Jak to będzie wyglądać?”, “Jakie korzyści otrzymają gracze?” i “Czy zmiana klienta będzie wymagała podbierania dodatkowej zawartości?”. Twórcy postarali się odpowiedzieć na wszystkie tego typu pytania.

Nowy klient Riotu – o co chodzi?

Twórcy jednej z najbardziej znanych gier na świecie z radością ogłosili, że w najbliższych tygodniach odbędzie się premiera zupełnie nowego klienta Riot.

Po co Riot wypuszcza nowego klienta?

W ciągu ostatnich kilku lat sprawiliśmy, że końcówka liczby mnogiej „s” w nazwie Riot Games ma wreszcie swoje uzasadnienie, a wy stworzyliście tętniące życiem społeczności wokół Teamfight Tactics, Legends of Runterra, VALORANT, Wild Rift i oczywiście League of Legends.  Chcieliśmy zatem stworzyć klienta, który umożliwi wam jak najsprawniejszą obsługę i szybkie przechodzenie do ulubionych gier, a także dostęp do wszystkiego, co Riot ma wam do zaoferowania.

Już obecnie wszystkie gry Riot korzystają z tego uniwersalnego klienta, ale jest on ukryty w szacie graficznej przypisanej do każdej z gier oddzielnie. Nie jest też możliwy dostęp do całej biblioteki gier Riot. Dodajemy zatem nowy interfejs użytkownika i ujednolicamy opcje, a po premierze wprowadzimy wiele innych udogodnień. W nowym kliencie Riot odkrywanie i korzystanie ze wszystkiego, co dla was mamy, będzie łatwiejsze. Wszystkie gry Riot przeznaczone na komputer będą dostępne w jednym kliencie. Każda gra będzie miała swoją stronę zawierającą związane z nią treści, w tym najnowsze informacje i szczegóły wydarzeń. Będziecie mogli uporządkować swój pulpit i korzystać z jednego programu uruchamiającego klienta Riot, który ożywi wszystkie wasze ulubione gry! Oczywiście jeśli wolicie, możecie zachować swoje obecne skróty pulpitu umożliwiające bezpośredni dostęp do ulubionych gier.

Na czym polega usprawnienie obsługi klienta dla graczy?

  • Gracze nie będą musieli niczego ręcznie pobierać ani instalować nowej zawartości w celu aktualizacji.
  • Społeczność będzie mieć dostęp do najnowszych wiadomości, aktualizacji i informacji, gdy tylko zechcecie je sprawdzić.
  • Każdy, kto będzie chciał, będzie mógł bezpośrednio przejść do gry.

Jak to będzie wyglądało?

Mimo że wszystkie gry Riot będą skupione w jednym kliencie, każda produkcja będzie miała swoją indywidualną stronę startową z dedykowaną zawartością i dynamicznymi przyciskami.

Strony gier będą miały animowane tło i będziecie mogli na nich przeglądać informacje o wydarzeniach oraz najnowsze wieści, a jednocześnie instalować lub patchować grę. Będziecie mogli też przewijać i odkrywać wszystkie tytuły znajdujące się w bibliotece gier Riot.

Harmonogram wprowadzania klienta Riot

Chcemy w przejrzysty sposób przedstawić wszystkie niezbędne informacje dotyczące tej premiery, aby uniknąć wszelkich nieporozumień i zapewnić bezproblemowe przeprowadzenie wymiany klienta.

Wprowadzanie klienta Riot rozpocznie się 20 września. Po kilku tygodniach, w trakcie których będziemy sprawdzali stabilność działania, 4 października klient zostanie udostępniony graczom na całym świecie. Pamiętajcie, że data światowej premiery może się jeszcze zmienić, jeśli okaże się, że potrzebne są zmiany lub aktualizacje. Chcemy, aby podczas głównej premiery wszystko przebiegało jak najsprawniej.

Czym jest klient Riot?

Klient Riot to centrum, z którego możecie szybko pobierać/instalować/uruchamiać/przeglądać bibliotekę tytułów Riot na PC. Faktycznie już używacie klienta Riot za każdym razem, gdy logujecie się do jednej z naszych gier! Teraz jedyna różnica polega na tym, że będziecie mogli wprowadzić swoje dane logowania tylko raz, aby uruchomić klienta, a potem możecie przeskakiwać między grami bez potrzeby dodatkowego logowania. Kaszka z mleczkiem!

Czy nowy klient zastąpi oprogramowanie LoLa/Valoranta/TFT itd.? 

Nie! Klient przypisany do każdej gry pozostanie niezmieniony.

Czy będzie można użyć starych skrótów z pulpitu?

Oczywiście! Wszystkie wasze obecne skróty wciąż przeniosą was prosto do gry, tak jak wcześniej, więc niczego nie musicie zmieniać. Ponadto otrzymacie możliwość używania nowego skrótu do klienta Riot.

Czy trzeba pobierać nowego klienta, jeśli nie gra się w niektóre z gier Riotu?

Zamiast całkiem nowego oprogramowania w rzeczywistości otrzymujecie aktualizację klienta, którego już używacie w celu logowania się do gier Riot. Dlatego nie musicie instalować niczego nowego. Macie jednak opcję używania klienta Riot jako centrum skupiającego wszystkie nasze tytuły. Z naciskiem na „opcję” – wciąż możecie uruchamiać wszystkie nasze stare gry bezpośrednio przez ikonkę na pulpicie. Zatem jeśli gracie tylko w jedną grę Riot, wasze doznania pozostaną praktycznie niezmienione.

To samo dotyczy pobierania poszczególnych gier! Możecie pobrać pojedynczy program instalacyjny, nie przejmując się dodatkowymi krokami w celu instalacji klienta, ponieważ stanowi on już część wszystkich naszych tytułów.

Jak wiele miejsca na dysku twardym zajmie nowy klient? 

Prawie tyle samo miejsca, ile zabierają obecnie nasze programy uruchamiające pozostałe gry! Jak wspomnieliśmy powyżej, już używacie ograniczonej formy klienta, za każdym razem, gdy instalujecie lub uruchamiacie jedną z naszych gier. Jedyna różnica polega na tym, że jedno zalogowanie się wystarczy do grania we wszystkie nasze gry, zamiast tylko jednej.

Czy program Vanguard jest załączony w kliencie Riot?

Vanguard, oprogramowanie przeciwdziałające oszukiwaniu w VALORANT, instalowane jest na waszym komputerze tylko wtedy, gdy zainstalujecie grę VALORANT. Dlatego nie stanowi części podstawowego klienta Riot.

Skąd można pobrać nowego klienta? 

Klient automatycznie zaktualizuje się w ramach naszych standardowych aktualizacji, więc nie trzeba nawet kiwnąć palcem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pewnego dnia po prostu zalogujesz się w lśniącym nowością kliencie (a na pulpicie pojawi się nowa ikonka Riot Games). Tak po prostu.

Wdrożenie potrwa od 20 września do 4 października.

Klient Riot będzie wprowadzany na całym świecie w ciągu kilku tygodni tej jesieni. Jeśli twój klient jeszcze się nie zaktualizował, czekajcie cierpliwie!