Tegoroczny letni event w LoLu będzie inny niż wcześniej. Wszystko dlatego, że nie będzie w nim…

League of Legends

Reklama

W tym roku wakacyjne wydarzenie ma być inne niż zwykle. Nie chodzi jedynie o nową serię skórek.


Latem każdego roku Riot organizuje ogromne wydarzenie w League of Legends. Eventy te obejmują wiele nowych skórek, przepustkę eventową i dodatkową zawartość, jak np. opowiadania czy animowane filmiki.

Zeszłorocznym wydarzeniem letnim było Star Guardian. Rok wcześniej – Ruination, a jeszcze wcześniej Spirit Blossom. Wszystkie te eventy były niezwykle rozbudowane i miały wiele cech wspólnych. Pomijając wpadki czy problemy techniczne, bez których zazwyczaj nie może się obyć i które stały się już memem w społeczności, wakacje w LoLu oferowały ogromną liczbę nowych skinów i dodatków kosmetycznych, premiery nowych postaci (np. Nilah, Lillia, Yone) oraz opowieść fabularną przedstawioną w formie visual novel.

Pierwszy raz tego typu rozwiązanie pojawiło się w 2019 roku. Spodobało się fanom, więc wrócono do tego pomysłu i wydawać by się mogło, że stał się nieodłącznym elementem wakacji w League of Legends. Z czasem mocno na to narzekano, fani zarzucali twórcom leniwe podejście do fabuły, masę nieścisłości, nieciekawe dialogi i tak dalej.

Reklama

Tym razem ma być inaczej.

Zmiany w wakacyjnym evencie w LoLu

Reklama

Tak, jak było wspomniane wyżej, wielu graczy narzekało na visual novel w LoLu. Ciągłe powtarzanie tego samego schematu w eventach mocno się przejadło, więc część osób nawet nie czytała dialogów i po prostu przewijała je, byleby odebrać potem jakąś emotkę czy ikonkę. Nie było więc sensu ponownie wprowadzać czegoś takiego w tym roku.

Póki co wiadomo, że wakacyjny event wyróżni się tym, że wprowadzi zupełnie nową linie skórek, a będzie nią seria Soul Fighter. Ujawniono parę dni temu, że skiny z tym motywem mają trafić m.in. do Samiry i Pyke’a.

Znany leaker League of Legends, BigBadBear, potwierdził jednak, że powieść wizualna nie zostanie wydana w tym roku. Informacja o tym pojawiła się w jednym z najnowszych filmów, w którym wspomniano także, że atrakcją tegorocznych wakacji ma być nowy tryb 2v2v2v2.

Poza tym, że twórcy LoLa chcą dodać nowy tryb, zrezygnować z visual novel i wprowadzić nowy tier skinów (Legendary+) nie wiadomo za wiele o letnim wydarzeniu. Zapewne więcej informacji pojawi się już wkrótce z racji tego, że do wakacji nie zostało już dużo czasu.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej