w

Teraz praktycznie nikt go nie wybiera, a za chwilę może być OP. Gracze LoLa już się szykują

Gracze przewidują, że jedna z postaci już niedługo będzie denerwowała wiele osób.


Parę dni temu pojawiła się informacja o tym, że jeden z itemów w LoLu zostanie zmieniony – Trinity Force z LoLa dostanie zupełnie nową zdolność mityczną. Jak bardzo zmieni się przedmiot?. Część graczy ucieszyła się z tego powodu, twierdząc, że wprowadzi to powiew świeżości na topie i niektórzy bohaterowie będący do tej pory pomijani, wrócą w jakimś stopniu do gry.

Nie każdy jednak jest pozytywnie nastawiony do tej zmiany. Są i tacy, którzy uważają, że początkowo może faktycznie będzie to pozytywne, ale z czasem powrót niektórych championów będzie irytujący. Chodzi głównie o Yoricka. Dlaczego?

Yorick – buffy i zmiany Trinity Force

Yorick nigdy nie był szalenie popularnym bohaterem LoLa. Przez długi czas masa graczy zapominała o jego istnieniu. Zanim dostał reworka był także poszkodowany przez to, że nie mógł pojawiać się w cotygodniowej rotacji postaci.

Ostatnio stan bohatera nie wyróżniał się na tle innych. Od kilku patchów pick ratio championa przekraczało 1%, a ban rate często nie dobijał nawet 0,5%.

Gracze zaczęli dyskutować o wspomnianej postaci po tym, jak pojawiła się informacja o zmianach Trinity Force. Nic w tym dziwnego, przedmiot jest kupowany u Yoricka w prawie 90% jego gier. Można się więc spodziewać, że zmiany itemu wpłyną znacząco na grę tym championem.

Nie była to jedyna zmiana, która dotyczyła bohatera. Twórcy zapowiedzieli, że w patchu 11.7 champion otrzyma następujące wzmocnienia:

  • Shepherd of Souls (P)
   • Istoty Mgły będą ściągały na siebie aggro turreta podczas atakowania
  • Mourning Mist (E)
   • Oznaczeni bohaterowie na czas trwania debuffa będą wybudzali Istoty Mgły z grobów
   • Istoty Mgły będą atakowały podczas skoku
  • Eulogy of the Isles (R)
   • Wieże będą biły Mglistą Dziewicę na samym końcu (chyba, że zaatakuje ona przeciwnika)

ZOBACZ – Pełna lista zmian na patch 11.7 w League of Legends. Dokładne nerfy i buffy postaci oraz przedmiotów

Dla wielu osób taki stan rzeczy wydał się pozytywny, ponieważ oznacza to, że champion stanie się popularniejszy, a na topie pojawi się większa różnorodność. Jeden z mainów bohatera – HorrowLP – zauważył, że radość społeczności zapewne szybko zmieni się w narzekanie, bo ci zapomnieli już, jak irytujący potrafi być Yorick.

Naprawdę zastanawiam się, ilu cieszących się osób grało przeciwko Yorickowi. Zaznaczam, że chodzi o kogoś, który wie jak działa ta postać i umie porządnie nim zagrać.

Wydaje mi się, że Yorick zacznie regularnie pojawiać się w solo kolejne, a Reddit zaleje fala skarg na to, jaki jest OP. Ludzie będą narzekać na to, jak szybko niszczy wieże, a jego przeciwnicy po prostu będą padać na poziomie 2-3, ponieważ nie zdają sobie sprawy, jak potężny jest Yorick wraz ze swoimi ghulami.

Sam kocham tego bohatera, ale rozumiem, że potrafi być uciążliwy. Zwłaszcza dla ludzi, którzy nie wiedzą jak na niego grać.

Gracz zapowiada, że po zmianach Trinity Force i buffach w patchu 11.7 Yorick wróci do mety, a gracze szybko zatęsknią za stanem, gdzie wspomniany bohater był znacznie bardziej niszowy.

Dlaczego część graczy chciałaby, by Yorick wrócił do mety? Według wielu jedną z ważnych cech bohatera jest to, że jest dość nietypowy, ponieważ jest postacią walczącą w zwarciu, która radzi sobie również na dystans.

Yorick jest wyjątkowym bohaterem, ponieważ walczy w zwarciu, ale może rozegrać pojedynek jako champion pseudo-dystansowy. Tego typu przeciwnik jest ostatnim, z których chciałby walczyć Darius. Bardzo ciężko mu nałożyć krwawienie na Yoricka, podczas gdy ghule i Mglista Dziewica uprzykrzają mu życie, a sam Yorick biega jak szalony.

Jak obecnie wyglądają statystyki bohatera? Według strony lolalytics.com jego winrate to 50,82%. Wybiera się go w 1,7% gier, a banuje w 0,72%. Postać wybierana jest głównie na topie, a jej siła określana jest na tier B, co zdaniem wielu mainów – może zmienić się już niedługo.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends