w

“To będzie istna rzeźnia”. Patch 12.10 to osłabienie ponad 80 postaci, 33 przedmiotów, 10 run i 4 czarów

Riot Games

Ogromne nerfy ponad połowy postaci w LoLu. Riot chce osłabić leczenie w nadchodzącym patchu 12.10.


Zapewne każdy już wie, że do League of Legends za kilkanaście dni trafi ogromna aktualizacja zmieniająca balans większości postaci. Głównym założeniem deweloperów jest osłabienie leczenia oraz tarcz.

Z tego powodu na celownik wzięto bohaterów mogących leczyć zarówno siebie, jak i sojuszników. Dodatkowo przyjrzano się tarczom i zdecydowano o nerfie około 150 elementów gry. To jedna z największych aktualizacji poza przedsezonowych w historii.

Rzeź postaci w LoLu

Od niedawna wiadomo, że pod koniec maja do League of Legends zostanie wprowadzona ogromna aktualizacja trafiająca w wytrzymałość. Zaplanowana jest na środę 25 maja, czyli za prawie dwa tygodnie. Jednak już teraz duża część graczy obawia się o przyszły stan rozgrywki.

Szczególnie martwią się osoby śledzące poczynania Riotu na serwerze testowym. Aktualizacje dodaje między innymi Spideraxe. Wczoraj jego konto na Twitterze zostało wypełnione wpisami o nerfach. Łącznie pojawiło się tam ponad 80 postaci, 33 przedmioty, 10 run i 4 czary przywoływacza – osłabienia nie ominęły nawet ich.

Trudno więc się dziwić, że fani Ligi mają pewne obawy. Chociaż zapewne twórcy wszystko dokładnie obliczyli i sprawdzili kilkukrotnie przed wdrożeniem na PBE, to i tak zapewne każdy wie, jak to się może skończyć. Prawdopodobnie pojawią się więc hotfixy, a meta drastycznie się zmieni.

Dodatkowo graczom nie podobają się tak duże zmiany w środku sezonu. Komentujący twierdzą, że Riot ma kilka miesięcy w roku, aby testować balans i to właśnie wtedy deweloperzy powinni myśleć o nerfach wytrzymałości.

Jak to wyjdzie w praktyce? Fani League of Legends przekonają się o tym już niedługo.