w

To jedna z najbardziej zapomnianych postaci z LoLa? Większą aktualizację dostał 2750 dni temu

Fani tego bohatera są zdziwieni, że Riot nie dawał mu żadnych większych zmian od ponad 7 lat.


Niedawno jedna z postaci z League of Legends – Neeko – otrzymała mini rework, który zmienił niektóre z jej mechanik. Szybko okazało się, że taka aktualizacja to strzał w dziesiątkę. Gracze cieszyli się, że od teraz bohaterka daje dużo więcej frajdy. Kolejna z tego typu przeróbek trafia do Rell, która jest stosunkowo nową postacią, ponieważ wyszła pod koniec 2020 roku.

Jest jednak pewien champion, którego premiera miała miejsce w tym samym roku, co wydanie LoLa, czyli w 2009, a mimo to od bardzo dawna nie dostał żadnego reworku, pomniejszej aktualizacji, ASU ani niczego podobnego. Chodzi o Zileana.

Zilean zapomnianym bohaterem LoLa?

Jeden z fanów Zileana postanowił poinformować społeczność League of Legends, że minęło już 2650 dni, odkąd bohater otrzymał jakieś znaczące zmiany. Oczywiście nie chodzi tutaj o pomniejsze zmiany w balansie czy poprawki drobnych błędów. Gracz ma na myśli konkretniejsze modyfikacje, jak choćby to, co dostaje obecnie Rell, czy zmiany w ramach aktualizacji Neeko.

Jak zauważył autor wpisu, champion w patchu 5.21 otrzymał swoją obecną umiejętność pasywną – Czas w Butelce, która pozwala na gromadzenie punktów doświadczenia, a gdy jest ich wystarczająco dużo – przekazanie ich sojusznikowi.

W aktualizacji 5.22 bohater otrzymał wzmocnienie regeneracji many, za to w 5.23 jego superumiejętność została nieco ulepszona.

I to wszystko. Zilean pozostał w zasadzie nietknięty od aktualizacji 5.23. Według mojej wiedzy nie doczekał się on własnej sekcji w patchu od około 7,5 roku, czyli od około 393 tygodni.

By pokazać, jak wiele czasu minęło, autor wpisu przedstawił kilka ciekawostek.

  • Ostatnią aktualizacją Zileana była łatka wydająca Illaoi. Jhin, Aurelion Sol i Taliyah nie byli jeszcze w grze. W tym czasie wydano 35 bohaterów.
  • Dominion wciąż istniał jako tryb gry.
  • Poppy, Shen i Taric nie otrzymali jeszcze reworków.
  • Odejście Doublelifta z CLG zostało ogłoszone, ale nie grał on jeszcze dla TSM. CLG było jedyną drużyną, dla której grał w LCS w tym czasie.
  • Zilean spędził ponad 1600 dni bez skórki, a następnie ponownie spędził ponad 1000 dni bez kolejnego skina, czyli udało mu się osiągnąć granicę 1000 dni dwukrotnie.

To tylko garść informacji, ponieważ przez ostatnie 7 lat wydarzyło się znacznie więcej. Niektóre osoby nie pamiętają League of Legends z tamtych czasów, ponieważ jest całkiem prawdopodobne, że wtedy nawet o tej grze nie słyszeli.

Autor wpisu ze smutkiem uznał, że Riot chyba zapomniał o istnieniu Zileana. Niejednokrotnie gracze prosili o rework tego bohatera. Narzekano na jego model czy przestarzałe splash arty.

Samo to, że champion aż dwa razy trafił do „klubu 1000 dni bez skórki”, smuci jego fanów. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to postać popularna i wydawanie skinów do niej nie przynosi Riotowi aż takiego zysku.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends