w

To zdaniem graczy była jedna z najlepszych zmian, jaką Riot zrobił w ostatnich miesiącach

Dlaczego usunięcie gier promocyjnych było dla graczy takie ważne?

Reklama


W aktualizacji 10.23 do League of Legends trafiło naprawdę dużo zmian. Największą nowością z pewnością jest dla graczy nowy system przedmiotów, jednak poza nim do gry trafiło coś równie istotnego dla graczy.

Mowa tu o poprawce systemu rankingowego, dzięki której teraz wewnątrz dywizji gracze nie muszą rozgrywać gier promo. Jak długo gracze musieli czekać na tę zmianę i dlaczego była ona dla nich tak istotna?

Mniej stresujące gry rankingowe

Twórcy bardzo ostrożnie podchodzą do zmian w systemie rankingowym, ponieważ niewielka pomyłka może doprowadzić do nieodwracalnych skutków. Mimo to gracze zwracają uwagę na fakt, że wprowadzenie tej zmiany zajęło twórcom nawet kilka lat.

Wydaje mi się, że nie jestem jedyną osobą, która uważa, że Riot powinien częściej przyglądać się starym kluczowym aspektom gry podobnym do promo wewnątrz dywizji. Tego typu bolączki dotykają głównie nowych graczy i psują ich doświadczenie z gry. Wprowadzenie tej zmiany zajęło twórcom lata. Założę się, że w niedalekiej przyszłości będziemy zadawać sobie pytanie, jak tak często znosiliśmy serie promo.

Zmiana była istotna dla wszystkich graczy, którzy wspinają się po szczeblach rankingowych. SuperStudMufin przyznał, że zdobycie 100 LP, a następnie rozegranie serii BO3 było jednym z najbardziej frustrujących elementów kolejki rankingowej.

Reklama

ZOBACZ – Co łączy 5 ostatnich postaci, jakie zostały wydane do LoLa? Mało kto to zauważył

Komentujący zwracają uwagę na zmniejszenie otrzymywanej za wygraną liczby LP. Ta sprawia, że liczba wygranych gier wymaganych do awansowania tak naprawdę nie uległa zmianie.

Zmiana była naprawdę rewelacyjna, ponieważ gracze nie muszą już doświadczać niepokoju powiązanego z serią promo.

Z racji, że zmniejszona została liczba przyznawanych LP, w kwestii wspinaczki, gracz musi wygrać praktycznie tyle samo gier, co nie jest już takie fajne. Byliśmy przyzwyczajeni do tego, że musieliśmy wygrać 5/6 gier z rzędu, a następnie wygrać serię. Aktualnie aby wbić 100 LP od zera potrzeba około 9/10 gier.

Ostatecznie w systemie tak naprawdę zmieniło się niewiele, jednak brak negatywnych odczuć często towarzyszącym grom promocyjnym, jest czymś, na co gracze czekali naprawdę długo.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends