w

Tragiczny win rate Neeko efektem ubocznym świetnego reworku. Jak radzi sobie zaktualizowana bohaterka Lola?

Reklama

Do czego zdolna jest Neeko po reworku i jak aktualnie sobie radzi?

Reklama


Neeko to postać, która od samego początku miała sporo problemów. Niejednokrotnie można było przeczytać o błędach, które przykładowo pozwalały zamienić się bohaterce w wieżę (Kod spaghetti atakuje LoLa. Neeko jest w stanie zamienić się i jej używać).

Ponadto możliwość zmieniania się w innego sojuszniczego championa, która początkowo się sprawdzała i faktycznie pozwalała zaskoczyć przeciwnika, jest w grze już na tyle długo, że trudno dobrze ją wykorzystać, ponieważ każdy wie z czym wiąże się granie na Neeko.

Twórcy uznali, że poprawianie ogromnej ilości błędów nie ma sensu, kiedy zestaw umiejętności ma sporo problemów poza nimi. Zdecydowano się na rework, który pojawił się już na serwerach live. Popularność bohaterki diametralnie wzrosła, czego jednak nie można powiedzieć o jej współczynniku zwycięstw.

Sytuacja Neeko po reworku

Nowe premiery bohaterów, czy reworki, które sprawiają, że społeczność League na nowo musi zapoznać się z zestawem umiejętności danego bohatera, sprawiają, że współczynnik zwycięstw zazwyczaj spada, a popularność rośnie.

Reklama

Nie powinny więc dziwić zmiany, które zaszły w statystykach Neeko, jednak w jej przypadku opisany wyżej efekt jest widoczny bardziej niż zazwyczaj.

Na tym etapie trudno powiedzieć, czy Neeko po reworku jest zbalansowaną postacią, ale na razie wygląda na to, że gracze nie są zbytnio zainteresowani wygrywaniem. Świetnie się bawią, co zgodnie z opublikowanym ostatnio przez twórców LoLa dev blogu było jednym z założeń.

W sieci pojawiają się już klipy, które pokazują, jak duży potencjał ma nowy zestaw umiejętności bohaterki. Popularny profesjonalny gracz League of Legends i streamer Broxah pokazał możliwości bohaterki podczas swojej trasmisji, udając miniona wchodzącego na środkową aleję.

Video

Perfekcyjnie zagrał swoją rolę, ustawiając się na początku kolumny minionów, naśladując AI. Wrogi Viktor wyszedł z krzaka, atakując swojego przeciwnika, nie spodziewając się, że ma on przewagę liczebną.

Jungler ujawnił swoją prawdziwą tożsamość, unieruchamiając przeciwnika, co zapewniło im stosunkowo łatwego killa. Zagranie pokazuje, że z Neeko w przeciwnej drużynie trzeba teraz naprawdę uważać i w każdej sytuacji brać pod uwagę to, że jeśli bohaterka nie znajduje się na mapie, może być gdzieś w okolicy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends