w

Twórcy prezentują nowość w LoLu – Wyzwania. Na czym będą polegać i jak będą wyglądać w kliencie?

Nowy sezon przyniesie do League of Legends coś zupełnie nowego. Czym są Wyzwania?


Gracze LoLa lubią wyrażać siebie na wiele sposobów. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy – jedni świetnie radzą sobie z dobijaniem minionów, a inni są mistrzami, jeśli chodzi o przeżywalność lub ochranianie sojuszników. Pewna część społeczności woli skupiać się jedynie na trybach rotacyjnych, a jeszcze inni w wolnym czasie lubią sprawdzać swoje siły na Howling Abyss.

Riot chce, by każdy gracz LoLa mógł pokazać innym, z czym radzi sobie naprawdę dobrze i właśnie dlatego twórcy chcą wprowadzić system wyzwań.

Wyzwania w League of Legends

Jeden z Rioterów – Jeremy “Brightmoon” Lee – wypowiedział się na temat nowości, która już niedługo trafi na serwery testowe. Chodzi o system wyzwań, które mają być ciekawym urozmaiceniem w grze.

Poza przedsezonem, słyszeliśmy wiele próśb o więcej możliwości wyrażenia siebie i pochwalenia się osiągnięciami w League of Legends.

Zgodnie ze słowami Riotera – twórcy chcą, by gracz mógł pochwalić się tym, co wyróżnia go na tle innych. Maestria bohatera zazwyczaj nie oddaje w pełni umiejętności danej osoby i często po prostu świadczy o dużej liczbie rozegranych gier. Nowy system ma pomóc wyrażać siebie i jeszcze bardziej spersonalizować konto.

Dla wielu gra rankingowa to sposób na określenie postępów. W żadnym wypadku nie chcemy tego zmieniać. Jednak dla tych, którzy nie są skupieni na wspinaczce, nie ma wielu sposobów na pochwalenie się postępami.

Maestria bohaterów i Patronowie mogą pomóc pokazać zdolności gry danym bohaterem, jednak nie ukazują szerszej historii gracza w LoLu. Nowy system wyzwań powinien temu zaradzić.

Rosnąca ranga wyzwań pozwoli pokazać coraz wyższe umiejętności oraz zaprezentować się w różnych systemach, trybach i rodzajach rozgrywki.

To coś nieco innego niż standardowe osiągnięcia. Chcemy dać wam możliwość pochwalenia się nie tylko rangą i maestrią bohaterów, ale także pomysłowością, wszechstronnością, kolekcją i innymi aspektami gry.

Rioter ogłosił, że wyzwania będą naprawdę zróżnicowane i będą powiązane z różnymi trybami gry, nie tylko z normalami na Summoner’s Rift. Twórcy przygotowali coś zarówno dla fanów Howling Abyss, jak i tych, którzy uwielbiają brać udział w przeróżnych eventach.

Chcecie pokazać, że bez trudu unikacie śmierci w trybie ARAM? A może pochwalić się liczbą zabitych stworów w pierwszych 10 minutach na Summoner’s Rift? Może zebraliście 100 bohaterów albo uwielbiacie wydarzenia?

To wszystko można teraz prześledzić i zaprezentować dzięki wyzwaniom.

Kiedy wyzwania pojawią się w grze? Okazuje się, że przetestowanie ich będzie możliwe już niedługo na PBE. Na serwerach live pojawią się w 2022 roku.

Pierwsze wyzwania będą na was czekać za miesiąc na serwerze testowym, a premiera całego systemu nastąpi w pierwszej połowie przyszłego roku.